Świetna ostatnia kwarta Legii, zwycięstwo w Toruniu

Legia Warszawa – głównie dzięki świetnej ostatniej kwarcie – wygrała na wyjeździe z Twardymi Piernikami Toruń 87:77 w 17. kolejce Energa Basket Ligi.

Roko Rogić oraz Aaron Cel sprawiali, że początek meczu należał do Twardych Pierników. Po późniejszych rzucie wolnym Chorwata mieli sześć punktów przewagi. Dariusz Wyka starał się zmieniać sytuację przyjezdnych, ale swoje nadal robił Rogić. Ostatecznie po 10 minutach było 25:20. Trójki Raymonda Cowelsa w drugiej kwarcie zbliżały Legię na zaledwie punkt. Z podobnej broni korzystali jednak Eads, Kołodziej oraz Rogić, a torunianie kontrolowali sytuację. Jak się okazało – tylko na chwilę. Kolejne akcje Łukasza Koszarka dawały sporo nadziei zespołowi z Warszawy. Po chwili trójka Wyki dała im prowadzenie! Końcówka należała do Daniela Amigo – dzięki niemu pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 43:42.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Wojciecha Kamińskiego nadal był blisko, głównie dzięki zagraniom Jure Skificia i Dariusza Wyki. Później do wyrównania doprowadził Grzegorz Kamiński. James Eads oraz Aaron Cel błyskawicznie na to reagowali i ponownie zmieniali sytuację. Ostatecznie jednak dzięki kolejnej akcji Kamińskiego to przyjezdni po 30 minutach byli minimalnie lepsi – 64:65. Ostatnią część spotkania goście rozpoczęli od serii 11:0, a torunianie nie potrafili zdobyć punktów przez blisko sześć minut! Legia zbudowała już jednak przewagę, której gospodarze nie byli w stanie zniwelować. Późniejsza trójka z faulem Koszarka właściwie ustaliła zwycięzcę spotkania. Ostatecznie drużyna z Warszawy wygrała 87:77.

Najlepszym zawodnikiem gości był Łukasz Koszarek z 16 punktami, 6 zbiórkami i 7 asystami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Roko Rogić z 24 punktami, 5 zbiórkami i 5 asystami.