Trefl pokonał GTK

Trefl Sopot pokonał na wyjeździe GTK Gliwice 82:72 w niedzielnym spotkaniu 17. kolejki Energa Basket Ligi.

Gliwiczanie rozpoczęli spotkanie od trójek Jabarie Hindsa i Filipa Puta, a po akcji Daniela Gołębiowskiego było 8:0. Darrin Dorsey oraz Josh Sharma szybko sprawiali jednak, że mecz stał się wyrównany. Do remisu doprowadzili dopiero później Yannick Franke oraz Brandon Young. Ostatecznie dzięki kolejnej akcji tego ostatniego po 10 minutach było 24:28. W pewnym momencie drugiej kwarty następne trafienia Younga sprawiły, że goście mieli aż 11 punktów przewagi. Jonathan Williams, który wrócił do ekipy z Gliwic, zmniejszał straty, ale świetnie na te rzuty odpowiadał też Karol Gruszecki. Ostatecznie dzięki niemu po pierwszej połowie było 42:50.

W kolejnej części spotkania zespół trenera Roberta Witki potrafił jeszcze zbliżać się na pięć punktów po trafieniach Daniela Gołębiowskiego, ale zarówno Dorsey, jak i Moten kontrolowali sytuację Trefla. Później Aleksander Wiśniewski doprowadził aż do remisu! W końcówce sopocianie zanotowali jednak serię 6:0 i dzięki akcji Franke po 30 minutach było 61:67. W czwartej kwarcie GTK całkowicie zatrzymało się w ataku, co nieźle wykorzystali rywale. Kluczowymi zawodnikami byli Young i Leończyk, a różnica wzrosła do 14 punktów. W końcówce Kristijan Krajina zmniejszał jeszcze te straty, ale nie zmieniło to ostatecznego rezultatu. Drużyna trenera Marcina Stefańskiego zwyciężyła 82:72.

Najlepszym zawodnikiem gości był Brandon Young z 16 punktami i 5 asystami. W ekipie gospodarzy najlepszy był Jabarie Hinds z 15 punktami i 5 asystami.