Solecka: Dzieciaki nie boją się nikogo

W 2020 roku powstał nowy klub pięściarski w Koszalinie. Dokładnie 3 lutego 2020 Hanna Solecka otworzyła klub Siciarios Koszalin, który cieszy się dużym zainteresowaniem w naszym mieście. Poniżej wywiad z Hanna Solecką.

1. Od naszej rozmowy minął rok, a klub właśnie obchodzi 2 rocznicę, stąd pytanie jak ocenisz ubiegły rok startowy ,bo z obserwacji fanapage klubowego był chyba dość intensywny?
Bardzo mnie cieszy poprzedni rok, pomimo ze dopiero debiutowaliśmy to całkiem dobrze radzili sobie nasi bokserzy, często walcząc z dużo bardziej doświadczonymi rywalami. Pojawiły się także pierwsze zwycięstwa. Dla mnie najważniejsze, że nasze dzieciaki nie boją się z nikim walczyć. Są choć trochę podobne do mnie

2. Pojawiły się pierwsze zwycięstwa, sukcesy w Twoim klubie od momentu założenia klubu ?
Tak, przywieźliśmy z mistrzostw Polski Juniorek brązowy medal Oliwii Zwierko. No i pod koniec roku debiutowaliśmy także za granicą. Olga Sicińska zdobyła puchar Bałtyku w niemieckim Zinnowitz.

3. W klubie wspomaga Ciebie drugi trener, czy mogłabyś powiedzieć kto to jest oraz dlaczego akurat taki wybór?
Razem z Marcinem prowadzimy grupy młodzieżowe. Marcin jest super człowiekiem, jest szczery i naturalny, nie udaje kogoś kim nie jest przez co młodzież doceniła jego autentyczność, sala pęka w szwach. Marcin Sala był solidnym zawodnikiem. Stoczył 70 walk w boksie i kick boxingu. W swoim dorobku ma także brązowy medal mistrzostw Polski. Cieszę, że zdecydował się prowadzić klub ze mną.

4. Twój klub organizował turniej bokserski Lets’s go Champ, który odbił się szerokim echem w mediach oraz był dobrze promowany, czy w tym roku planujecie kolejną edycję?
Tak, na pewno. Na początku października odbędzie się druga edycja naszego turnieju, który będzie się już odbywał cyklicznie do końca świata i .. chciałabym podziękować wszystkich przyjaciołom klubu, którzy nam pomagali w tym dniu. Tworzymy super rodzinę.

5. Jakieś cele noworoczne związane z klubem?
Jakieś swoje cele mamy. Nie chcę ich zdradzać, aby nie zapeszyć. Na pewno sporym wyzwaniem, będzie utrzymanie klubu na takim poziomie na jakim dotychczas funkcjonuje.

6. Czego nauczył Ciebie boks?
Boks nauczył mnie ciężkiej pracy i poświęcenia. Dał mi także możliwość pozwiedzania świata. Moje koleżanki, które trenowały sporty drużynowe jeździły tylko po większych miastach w Polsce. My jeździliśmy po całej Europie, ba nawet świecie!

7.Jak oceniasz dzisiejszą młodzież trenującą?
Czy mają tyle zapału do cięzkiej pracy tak jak Ty kiedy zdobywałaś najważniejsze sukcesy w swojej karierze zawodniczej? Różnie to bywa. Zależy na kogo trafisz. Choć ja chyba powinnam być ostatnią trenerką, która mogłaby się skarżyć. Pod nasze skrzydła trafiają fajne dzieciaki. Sala jest pełna.

8. Ostatnie pytanie, ulubiony pięściarz Hanny Soleckiej to ?
Moi ulubieni pięściarze to reprezentanci i reprezentantki kadry narodowej. Na co dzień wkładają bardzo dużo wysiłku, aby godnie reprezentować biało czerwone barwy. Mam nadzieję, że wrócą z medalami z Igrzysk Olimpijskich w Paryżu!