Bieg z Okazji 34.Dni Ziemi Sianowskiej [RELACJA]

18 czerwca w Sianowie odbył się Bieg z Okazji 34 Dni Ziemi Sianowskiej. W upalny dzień na sianowskim stadionie rywalizowało blisko 50 najmłodszych sportowców. Natomiast na starcie biegu głównego stanęło 128 zawodników.

Najszybszym zawodnikiem biegu na dystansie 10 kilometrów okazał się Dawid Garski z Miastka, który bieg ukończył z czasem 35’22”, drugie miejsce przypadło Krzysztofowi Rudnikowi ze Słupska, który linię mety przekroczył z czasem 36’09”, a podium uzupełnił reprezentant Włocławka Dariusz Kunecki, ktory uzyskał czas 37’12”. Rywalizację pań wygrała Urszula Kasztelan z czasem 40’15”, która wyprzedziła Olgę Zatoń ze Świdwina, która na pokonanie dziesięciokilometrowej trasy potrzebowała 44 minuty i 31 sekund. Do ostatnich metrów z Olgą rywalizowała Weronika Spolska ze Świeszyna, która metę przekroczyła z czasem 44’56”.

Wideo z biegu głównego od Tomasza Sosnowskiego

W biegach dziecięcych nie prowadziliśmy klasyfikacji — w tej rywalizacji najważniejsze jest, aby zarazić młodego człowieka pasją do sportu, w tym m.in. biegania. Dzieci do lat 6 rywalizowały na dystansie 100 metrów, do lat 9 na dystansie 200 metrów oraz dzieci do lat 12 rywalizowali na dystansie 600 metrów.

Wideo z biegów dziecięcych od Tomasza Sosnowskiego

Wszyscy zawodnicy dorośli, jak i dzieci na mecie otrzymali piękny kolorowy pamiątkowy medal. Dodatkowo nagrodziliśmy zawodników biegu na dystansie 10 km nagrodami w kategoriach wiekowych, a także w klasyfikacji OPEN. Ponadto prowadziliśmy klasyfikację najszybszych zawodników na ostatnim okrążeniu — tutaj najszybsi byli, również Ula Kasztelan i Dawid Garski (te nagrody wręczymy 9 lipca podczas Sianowska 5 (zapisy TUTAJ).

Zawody odbyły się w ramach 34. Dni Ziemi Sianowskiej, których głównym organizatorem było Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Sianowie.

My cieszymy się, że nam zaufano i powierzono organizację Biegu z Okazji 34. Dni Ziemi Sianowskiej. Dostaliśmy zapewnienie, że za rok ponownie powalczycie na tym pięknym kameralnym sianowskim stadionie. Do zobaczenia na zawodach.

Zdjęcia z biegu niebawem

Spotkacie nas:

  • 25 czerwca w Manowie – I Bieg Letni i Marsz Nordic Walking Manowo 2022
  • 09 lipca w Kłosie – Sianowska 5
  • 17 lipca w Strzekęcinie – V Półmaraton Bursztynowy
  • 03 września w Kłosie – Sianowska 5
  • 25 września w Polanowie – Kierunek Jesień
  • 03 grudnia w Kłosie – Sianowska 5
  • 10 grudnia w Sianowie – V Gala Biegaczy

Media o biegu:

Gk24.pl
PRK24.pl