Nasz Pierwszy TEST Coopera wygrywa Paweł Weber

W poniedziałek 15 sierpnia odbył się pierwszy organizowany przez Sportowiec.info Test Coopera. Najdłuższy dystans w 12 minut pokonał Paweł Weber, który pokonał dystans 3127m . Drugie miejsce zajął Henryk Chudy z dystansem 2864m, podium uzupełnił Artur Rutkowski z dystansem 2714m. Najstarszy zawodnik zawodów Waldemar Kozłowiecki przebiegł 2429 m

Dziękujemy Gminie Sianów za udostępnienie pięknego obiektu do przeprowadzenia Testu Coopera.
Kolejny Test Coopera planujemy przeprowadzić na jesień.

Test Coopera polega na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Obecnie jest szeroko stosowany do badania sprawności fizycznej przede wszystkim sportowców. Celem Testu jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej (tzw. pułap tlenowy V02max), która jest wyznacznikiem kondycji fizycznej. Kondycję fizyczną, w zależności od wieku i płci określa się na podstawie pokonanego dystansu.