Poznajmy się – Małgorzata Krzewińska

Rozpoczynamy na naszym portalu nowy cykl „Poznajmy się”. Jako pierwsza na nasze pytania odpowiadała Małgorzata Krzewińska, której biegowej społeczności z Koszalina nie trzeba przedstawiać.

Pani Małgorzata Krzewińska od pięciu lat nie wypadła z dziesiątki prowadzonego przez nas RUNkingu. W 2022 roku wspomniana biegaczka została przez nas wyróżnioną nagrodę za całokształt w Galerii Sław RUNkingu.

Krótko o Pani Gosi – „Ambitna, Zawsze Walczy o jak najlepsze miejsce na koniec zawodów. Jednocześnie dopinguje każdego z nas. Zawodniczka, która nie schodzi poniżej swojego wysokiego poziomu. Zawodniczka, która jako jedyna z zawodniczek – po raz piąty była nagradzana za RUNking”

1. sportowe plany na najbliższe miesiące?
W lutym planuje wystartować w Grand Prix Klubu Biegacza TKKF w Kłosie 5 km (11 i 25 luty), w biegu Walentynkowym w Koszalinie 5km (18 luty). W kolejnym miesiącu wystartuję w Biegu Zaślubin 15 km (19 marzec), a także Halowych Mistrzostwach Świata w Lekkiej Atletyce Masters (25 – 31 marzec). Na kwiecień zaplanowany mam udział w Biegu Osińskiego w Szczecinku na dystansie 10 km (23 kwietnia)

2.Największy sportowy sukces?
Moim zdaniem największym dotychczasowym sukcesem jest wywalczenie drugiego miejsca w lekkoatletycznych Mistrzostwach świata, które odbyły się w 2019 w Toruniu na dystansie półmaraton w drużynie. Indywidualnie natomiast trzecie miejsce na Mistrzostwach Europy we Wrocławiu w maratonie, a także pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski na 5 i 10 km. Najbardziej męczący bieg to zdecydowanie Bieg Rzeźnika, ale jednocześnie największą satysfakcja.

3.marzenia sportowe
Zdobyć medal na nadchodzących Mistrzostwach Świata w tym roku oraz biegać jeszcze przez co najmniej 10 lat.

4.Twój sportowy wzór?
Moim wzorem do naśladowania jest Dorota Gudaniec.

5.ile czasu tygodniowo zajmuje Ci trening?
Trening biegowy tygodniowo 5 razy po ok. 1,5 godz i 2 razy pływanie po ok. 2 godz.

6.sport dzieciństwa?
Mój sport z dzieciństwa (śmiech) nie było takiego. Jak lubiłam chodzić na siłownię przez wiele lat.