KOSZ Koszalin – MUKS WSG Supravis Bydgoszcz 69:81

Niedziela 1 października 2023 to historyczny dzień dla nas, a przede wszystkim dla dziewczyn i ich trenerów. Jeszcze kilka miesięcy temu powstanie tego zespołu było tylko marzeniem, dziś to marzenie stało się rzeczywistością, za co wielkie dzięki dla naszych sponsorów.

Pierwszy mecz był dla koszalińskich koszykarek bardzo trudny, ale nasze zawodniczki na tle silniejszego rywala zaprezentowały się z bardzo dobrej strony – zwłaszcza w III kwarcie.

Pierwsze dziesięć minut to nieco nerwowa gra podopiecznych duetu trenerskiego Jacek Imiołek i Michał Dudek. Po 1 kwarcie goście prowadzili różnicą siedmiu punktów. Kolejne minuty to skuteczna gra drużyny z Bydgoszczy. Na przerwę schodziliśmy z wynikiem 31:47.

Po zmianie stron koszalinianki zaczęły grać bez presji wyniku oraz jednocześnie odrabiały straty. W pewnym momencie strata wynosiła już tylko sześć punktów. Na decydującą kwartę KOSZ Koszalin wyszedł z wynikiem 48:60.

Ostatnie 10 minut okazało się lepsze dla bydgoskiego zespołu. Widoczne było doświadczenie. Ostatecznie na inaugurację przegrywamy 69:81. Jednocześnie należą się ogromne brawa dla zawodniczek, które podjęły walkę i do końca walczyły o korzystniejszy rezultat.

KOSZ Koszalin – MUKS WSG Supravis Bydgoszcz 69:81 (14:21, 17:26, 21:13, 17:21)