Udany wyjazd na MP Młodzików zawodników KB Sicarios, którzy wracają z 3 medalami

Od 2 do 8 października odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w boksie w Śremie. Świetnie spisali się zawodnicy koszalińskiego Klubu Bokserskiego Sicarios Koszalin.

W najmniejszej kategorii do 42 kg wystartował Kamil Zdanowicz, który wygrał dwa pojedynki. W pierwszej walce pokonał jednogłośnie Igora Czerwieńskiego z klubu Akademia Boksu Roberta Gortata, a w drugiej walce również 3:0 Krystiana Juraka z klubu Boks Osielsko. W walce półfinałowej musiał uznać wyższość przeciwnika z Klubu Bokserskiego Nowy Dwór Mazowiecki i ostatecznie zdobył brązowy medal.

W wadze do 44kg Przemysław Dudzik zdobył również brązowy medal, najpierw wygrał w pięknym stylu 3:0 walkę ćwierćfinałową z Hubertem Mikołajczykiem z Wda Świecie, w walce półfinałowej przegrał z późniejszym Mistrzem Polski Gracjanem Kołodziejem z Szamotuł.

W najbardziej obsadzonej wadze do w tej kategorii wiekowej wystartował Kacper Szewczak (70kg) , który do medalu musiał stoczyć aż trzy zwycięskie pojedynki. W pierwszej walce wygrał z Wojciechem Woronkowiczem z Gardy Bytów, w drugiej walce eliminacyjnej z Natanem Jędrzeczykiem z Adrenaliny Wrocław, a w walce ćwierćfinałowej o brązowy medal Oliwierem Hojeńskim z ŁKS Łódź. Wszystkie walki wygrał jednogłośnie dopiero w walce półfinałowej po niejednogłośnym werdykcie przegrał z Natanem Styczkiem z Pomorzanina Toruń.

Klub reprezentowało 4 zawodników i aż 3 wróciło z medalami. Nie powiodło się tylko Kubie Blochowi (60kg), który w pierwszej walce przegrał z Kacprem Kuciejem z Jastrzębia Zdrój.