Hit kolejki Ligi Mistrzyń dzisiaj w Koszalinie

090118_IMI_IMG_310010 stycznia odbędzie się mecz drugiej kolejki Ligi Mistrzyń, w którym Chemik Police podejmie Dynamo Kazań. Spotkanie uznane zostało przez CEV za pojedynek kolejki.


W Koszalinie zmierzą się dwie ekipy z czołówki swoich lig. Chemik jest mistrzem Polski, a w bieżącym sezonie zajmuje pozycję wicelidera tabeli. Dynamo jest wicemistrzem Rosji, a aktualnie przewodzi w stawce.

– Siła drużyny? Dodając centymetry wszystkich zawodniczek wyjściowego składu, poza libero, dzieląc je przez 6, wychodzi nam 192,5 centymetra. Na każdej pozycji, oprócz rozgrywającej, jest siatkarka mierząca ponad 190 centymetrów – mówi Marek Mierzwiński, asystent trenera.

W składzie naszych rywalek, szczególnie w wyjściowej szóstce, znajduje się wiele reprezentantek.

– 2 reprezentantki Rosji to Irina Korolewa, środkowa, i Irina Woronkowa, przyjmująca. Ponadto Elitsa Vasileva, reprezentantka Bułgarii, i Natalia Mammadowa, atakująca Azerbejdżanu. Swego czasu najlepsza zawodniczka mistrzostw Europy, bezapelacyjnie klasa światowa i jedna z najważniejszych postaci Dynama – dodaje.

Zespół z Kazania nie wyłamuje się z rosyjskiego schematu. Prezentuje styl siatkówki, którym rosyjskie drużyny charakteryzują się od lat.

– Charakterystyka typowo rosyjska – ataki na bardzo wysokim pułapie. Może nie jest to gra niezwykle kombinacyjna, ale zasięg robi swoje. Taktyka jest zrozumiała – wysoka piłka do skrzydeł, opierają ofensywę na świetnych warunkach fizycznych – opisuje.

– Głównym atutem Rosjanek jest wysoki blok. Dlatego na pewno musimy przyspieszyć piłkę w ataku i poszukać swoich szans w zagrywce, bo tu mamy spore rezerwy – kończy Mierzwiński.

Poniżej podajemy kilka informacji związanych z meczem Chemik Police – Dynamo Kazań.
– Spotkanie swoimi występami umilać będą Cheerleaders „Flex Sopot”, jedna z najbardziej rozpoznawalnych grup w Polsce
– Pojawią się stoiska partnerów Chemika Police, m.in. Labirynt Laser Tag
– Przygotowane zostały konkursy. Do wygrania nagrody ufundowane przez kino Helios oraz repliki koszulek meczowych Chemika Police
– Przed meczem w trybuny wyrzucone zostaną konkursowe piłki „Energa”
– Rozstawione zostanie również stoisko Przedszkoliady, miejsca dla najmłodszych kibiców

Początek środowego meczu Ligi Mistrzyń o godzinie 18.

Bilety kupić można w hali w Koszalinie, w punktach sprzedaży abilet.pl i w internecie za pośrednictwem strony abilet.pl

zdjęcia z treningu Chemika w Koszalińskiej hali: Jacek Imiołek
Tekst: http://www.chemik-police.com

 

 

Dodaj komentarz

Zabrania się kopiowania treści i zdjęć ze Sportowiec.info. Jesteś zainteresowany zdjęciem? Napisz: artur@sportowiec.info