Iwaszko wicemistrzem kraju

28822266_1616391448449127_340897049_oWiktor Iwaszko podczas mistrzostw Polski Juniorów w boksie, które odbyły się w Ciechocinku wywalczył srebrny medal. Reprezentant Fight Club Koszalin w finale przegrał z kilkukrotnym mistrzem Polski Damianem Zawieruszyńskim z BSB Astoria Bydgoszcz.

Do krajowych mistrzostwa stanęło po jednym reprezentancie z każdego województwa. Zanim pojechało się na turniej finałowy było trzeba przejść przez wojewódzkie eliminacje. W 1/8 mistrzostw Iwaszko walczył z Adamem Klebanen (Spartakus Szczecin), który wystartowa[ł jako zawodnik rezerwowy. Koszalinianin pewnie wygrał stosunkiem głosów 4-1. W kolejnej walce wygrał przed czasem w trzeciej rundzie z Bartoszem Tomczakiem(Gryf Wejherowo) przez poddanie narożnika po pewnej dominacji. W półfinale walczył z reprezentantem Małopolski Szymonem Trybą z którym również pewnie wygrał 5-0.

W finale czekał utytułowany, kilkukrotny mistrz Polski Zawieruszynski Damian(BSB Astoria Bydgoszcz). Finałowy pojedynek rozpoczął się dla Iwaszko dwiema przegranymi rundami, które ostatecznie przesądziły o porażce Iwaszki. Podopieczni Kamila Pawłowskiego i Ireneusza Graczyka wygrał trzecie starcie. Wiktor podczas mistrzostw pokazał wysokie swoje umiejętności.

Dodajmy, że Iwaszko był świetnie przygotowany do Mistrzostw, a zdobywając srebrny medal otworzył sobie drzwi do kadry narodowej. – Celem na ten rok jest zostanie numerem jeden i zdominowanie swojej kategorii wagowej w Polsce, a co za tym idzie starty międzynarodowe – dodał Kamil Pawłowski.