Monte Karlino już w najbliższy weekend

08Już w dniach 17-18 marca Pomorze Zachodnie będzie miało okazję przywitać załogi rajdowe na jednym z najstarszych rajdów w kraju i najważniejszej imprezie motoryzacyjnej w regionie. Tegoroczna, 44. edycja Rajdu Monte Karlino już czwarty rok z rzędu rozpocznie Rajdowe Mistrzostwa Polski Zachodniej.


W karlińskiej Homanit Arenie działać będzie biuro rajdu i to tutaj odbędzie się pierwszy z dwóch sobotnich prologów. Drugi z nich, już po zmroku rozegrany zostanie w centrum Białogardu. W niedzielę czeka nas przejazd na lotnisko w Zegrzu Pomorskim, gdzie odbędą się trzy długie i techniczne, ale miejscami także szybkie odcinki specjalne. Każdy z nich pokonywany będzie trzykrotnie.

Już tradycyjnie na koniec odbędzie się finałowy Superoes ulicami centrum Koszalina. I to właśnie tutaj czekać będzie największa niespodzianka, bo jego przebieg został niemal w całości zmieniony. Będzie jeszcze ciekawiej, bardziej widowiskowo i… szybciej!

Organizatorzy przygotowali ponad 40 km do przejechania na czas. Na metę kierowcy powrócą do Karlina, gdzie także w tym roku najlepsza trójka generalki wjedzie na ceremonię rozdania nagród windą… razem ze swoimi rajdówkami.

Zdjęcia z 2017 roku

01 03 06 02