Milowy krok Victorii Sp2 do drugiej ligi

DSCF1405

Piłkarki sianowskiej Victorii SP2 zrobiły milowy krok do awansu do II ligi kobiet. Zagrały na wyjeździe w Międzyzdrojach i pokonały wicelidera rozgrywek Falę 2:1. Zwycięstwo Victorii SP2 zwiększyło przewagę nad Falą do 6 punktów co daje duży spokój przed następnymi meczami w III lidze.
Sianowianki dobrze weszły w mecz bo już w 6 minucie po ładnym zagraniu Klaudii Saganowskiej urwała się obrończyniom Fali Malwina Grzelak i było 1:0 dla Victorii SP2.
Rozluźnione i zadowolone z prowadzenia sianowskie piłkarki o mało co bo już w 8 minucie nie tracą bramki . Dobra akcja Fali kończy się jednak na dobrze dysponowanej bramkarce gości
Oktawii Kaszewskiej. W 22 minucie sianowianki powinny prowadzić 2:0. Po rogu bitym przez Klaudię Saganowską z bliska do bramki nie trafia Izabela Pawłowska. Piłkarki Fali mimo straty
bramki dzielnie walczyły o zmianę niekorzystnego wyniku. W 29 minucie jedna z piłkarek Fali ogrywa sianowskie obrończynie ale strzela obok bramki. W 28 minucie świetna okazja Malwiny
Grzelak ale nonszalancko strzelona piętą piłka nie trafia do bramki gospodyń. W 44 i 45 minucie dwie dobre akcje sianowianek ale niestety nie wykorzystane.

W 52 minucie po rzucie rożnym Klaudii Saganowskiej z bliska strzela Izabela Pawłowska i sianowianki prowadzą 2:0 . Tym samym Iza zrehabilitowała się za poprzednie pudło. W 52 minucie znów było groźnie pod bramką Victorii SP 2 ale na posterunku była Oktawia Kaszewska. W 63 minucie z 40 metrów bomba Karoliny Wieczorek trafia w poprzeczkę Fali. W 69 minucie w jednej akcji sianowianki miały aż 4 okazje do podwyższenia wyniku. Skończyło się na słupku i poprzeczce Fali. Piłkarki z Międzyzdrojów pomimo straty dwóch bramek nie poddawały się i dzielnie walczyły o zmianę wyniku. W 73 minucie kontaktową bramkę z rzutu wolnego z 20 metrów zdobywa niezawodna Katarzyna Wojciechowska i 1:2 dla sianowianek. W 75 minucie z boiska schodzi Karolina
Struszczyk z czerwoną kartką nie bezpośrednią ale za drugą żółtą kartkę ( pierwsza za nierozważny atak na nogi przeciwniczki w 72 minucie a druga za trzymanie zawodniczki za koszulkę). Po zejściu Karoliny obydwie drużyny jeszcze próbują zmienić wynik meczu ale rezultat już się nie zmienia.

Podsumowując spotkanie trener Victorii SP 2 Sianów Jędrzej Bielecki był zadowolony z wygranej ,która w bardzo istotny sposób przybliża jego zespół do awansu do II ligi . Pogratulował swoim dziewczynom i stwierdził ,że było to zasłużone zwycięstwo. Sianowianki grały nierówno. Obok bardzo dobrych momentów i pełnej kontroli nad meczem miały okresy słabszej gry co skrzętnie wykorzystywały piłkarki Fali. Nasze piłkarki powinny wygrać zdecydowanie wyżej ale zmarnowały sporo dobrych okazji. Fala nie była słaba ale piłkarki reprezentują jednak wyższe umiejętności. Na dodatek w tak ważnym meczu zabrakło w naszym zespole trzech podstawowych zawodniczek Marty Krakowskiej , Doroty Kornackiej i Wiktorii Mąki co odbiło się na poziomie gry sianowianek ale jednak nie przeszkodziło w wygraniu spotkania.
Skład Victorii SP 2 Sianów: Oktawia Kaszewska, Dagmara Petrus,Karolina Struszczyk(72 min. ż.k i 75 min. druga ż.k i w konsekwencji czerwona), Karolina Wieczorek, Karolina Kawałek,Wiktoria Ostróżka,Wiktoria Kaszyńska(kontuzja 64 Weronika Placek),Klaudia Saganowska,Wiktoria Robakowska(73 Oliwia Żywanowska),Izabela Pawłowska, Malwina Grzelak. Na ławce pozostały Wiktoria Studzińska i Alicja Wojciechowska.

[Best_Wordpress_Gallery id=”194″ gal_title=”III liga kobiet: Fala Międzyzdroje – Victoria Sp2 Sianów”]