Sianowianki otarły się o krajowe finały Tymbarku

eee

W Szczecinku na stadionie OSiRU odbyła się XVIII edycja finału województwa zachodniopomorskiego Ogólnopolskiego Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. W rozgrywkach bardzo dobrze spisały się młode zawodniczki UKS Victorii SP2 Sianów

Każda kategoria wiekowa grała w inny dzień kolejno U-12 U-10 U-8. Drużyny zostały podzielone na grupy .Następnie grano mecze ćwierćfinałowe, półfinałowe i finałowe. Czas gry był 2×10 minut zarówno u chłopców jak i dziewcząt. Nasze młode piłkarki w kategorii U-12 która grała 11 kwietnia spisały się bardzo dobrze. W fazie grupowej pokonały kolejno UKS Lubiana 9:1(Pilarska 5, Małolepszy, Zbrzeźniak, Kujko, Jaramkowicz), UKS Lejkowo 4:3 (Małolepszy 2, Czubaj, Pilarska).Dziewczynki wyszły z grupy z 1 miejsca i w ćwierćfinale zagrały z Błękitni Ostrowice 10:0(Małolepszy, Zbrzeźniak, Czubaj,Pilarska7).W półfinale trafiły na Czwórkę Świnoujście wygrywając 2:0(Małolepszy, Pilarska), Grając w finale o wyjazd do Warszawy młode piłkarki trafiły na zespół UKS Olimpia Szczecin i po bardzo dobrym meczu w którym padł remis 1:1 (Czubaj) odbyły się rzuty karne i tu drużyna ze Szczecina była lepsza wygrała 2:1 i jedzie do Warszawy. W zespole Victorii SP2 zagrały : Maja Malczewska, Daria Zbrzeźniak, Maja Czubaj, Kaja Jarmakowicz, Hanna Kozłowska, Katarzyna Kujko, Klaudia Januszewska, Wiktoria Matusiak, Aleksandra Małolepszy, Weronika Pilarska. Dziewczęta dostały medale ,paczki ,puchar, piłki .Nasza zawodniczka Weronika Pilarska została najlepszą zawodniczką turnieju.
W drugim dniu 12 kwietnia walczyć pojechały dziewczynki Victorii SP 2 w kategorii U-10.W tej kategorii grano mecze w fazie grupowej potem od razu meczu półfinałowe i finałowe .W fazie grupowej grały kolejno z SP2 Trzebiatów wygrywając 8:0(Jabłońska 6, Bocian, Synówka), Błonie Barwice przegrywając 2:3 (Jabłońska 2) i w ostatnim meczu decydującym o wyjście z grupy wygrały z UKS Orzeł Wałcz 3:0 (Synówka, Jabłońska2) i wyszły z grupy z 1 miejsca. W meczu półfinałowym przegrały z UKS Lubiana 2:1(Jabłońska) po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu i walczyły o 3 miejsce spotykając się z UKS Orzeł Wałcz niestety również przegrywając 2:1(Bocian)i uplasowały się na 4 miejscu w całym turnieju. Otrzymały pamiątkowe medale ,paczki ,dyplom. W ocenie trenerki Klaudia Saganowskiej dziewczynki dzielnie walczyły i pokazały się z dobrej strony zabrakło trochę siły i szczęścia za rok powalczymy o jeszcze lepsze miejsce. Skład sianowianek:Maria Warsińska, Alicja Kosowska, Rozalia Sławińska, Nikola Bocian, Nikola Synówka, Aleksandra Jabłońska, Natalia Leśnicka, Aleksandra Okińczyc, Jagoda Knieć , Anna Zasztoft.

W trzecim dniu w kategorii U-8 nasze najmłodsze zawodniczki zajęły 2 miejsce a Milena Waleńska została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju. Trenerką zespołu była Dorota Bindas -Burdzik.

Turniej był bardzo dobrze zorganizowany każdy zespół otrzymał wodę ,ciepły posiłek ,coś słodkiego oraz pamiątkowe medale i paczki. Wyjazd piłkarek z Sianowa na turniej doszedł do skutku dzięki Starostwu Koszalińskiemu, który zapewnił środki na transport .Serdecznie dziękujemy.

qqq

rrr

ttt

uu

ww

yyy