Gwardia przegrywa na terenie czerwonej latarni ligi

IMG_9655

Gwardia przegrała na boisku ostatniej drużyny ligi – Legionovii Legionowo 1:4. Gospodarze spotkaniem z koszalińskim zespołem przerwali czarną serię dwunastu meczów bez zwycięstwa.

Pierwszy gol padł w 19 minucie rywalizacji. Jedno z dośrodkowań dotarło do Roberta Ziętarskiego, który z bliska umieścił futbolówkę w siatce. Gospodarze odpowiedzieli w 32 minucie, wówczas zakotłowało się w polu karnym Adriana Hartleba, aż wreszcie strzałem głowa bramkę zdobył Bartosz Waleńcik. Do przerwy był remis 1:1.

Po zmianie stron Gwardia miała nadzieję, że zdoła wyjść na prowadzenie. Niestety wystarczyły trzy kapitalne minuty Mario Vasilji, aby koszalinianie przegrywali różnicą dwóch bramek. Najpierw w 71 minucie Vasilij trafił z bliska do siatki, a chwile później ten sam zawodnik wykorzystał błąd w komunikacji Harleba i Wojciechowskiego. Vasilij przejmuje futbolówkę, pięknie przymierzył i uderzył w lewy róg bramki gości obok wracającego do niej golkipera Gwardii.

W doliczonym czasie gry wynik spotkania na 4:1 ustalił Olaf Martynek, który strzałem głową pokonał Adriana Hartleba.

Legionovia Legionowo – Gwardia Koszalin 4:1 (1:1)
Bramki: 32. Waleńcik, 71. Vasilji, 73. Vasilji, 90+4. Martynek – 19. Ziętarski

Kartki:   43. Nemanić (LGN), 78. Kalinowski (LGN) – 30. Wojciechowski (GWA), 43. Bachleda (GWA), 53. Baranowski (GWA), 78. Baranowski (GWA), 86. Przyborowski (GWA)

Legionovia Legionowo: Kochalski – Vasilji (80. Martynek), Zaklika, Lelno, Więdłocha, Szumilas (46. Mazurek), Grzelak (46. Ostrowski), Nemanić, Waleńcik, Kalinowski, Skwarczek (46. Janković)

Gwardia Koszalin: Hartleb – Baranowski, Bachleda, Maciąg, Wojciechowski, Ziętarski, Brzeziański (60. Przyborowski), Kwiatkowski (60. Karbowiak), Shimmura (67. Szubert), Selta, Poźniak