AZS zakończył sezon. Czas na play-off

150418_IMI_IMG_9855

AZS Koszalin porażką 69:92 ze Stal Ostrów Wielkopolski zakończył sezon 2017/2018. Akademicy sezon zakończyli na trzynastym miejscu. W 32 spotkaniach koszalinianie odnieśli 11 zwycięstw, a w 21 pojedynkach schodzili z parkietu jako pokonani.

Właściwie tylko pierwsza kwarta przyniosła emocje w tym spotkaniu. AZS zdobywał nawet przewagę (po trójce Diante Baldwina) i był bardzo wymagającym rywalem dla ostrowian. Po rzucie z dystansu Michała Chylińskiego po 10 minutach było jednak 25:21. W drugiej części meczu BM Slam Stal pokazała swoje możliwości w ataku – zaczęła od serii 16:0 i dzięki temu całkowicie kontrolowała sytuację. Po pierwszej połowie było 57:41.

W kolejnych kwartach zespół trenera Emila Rajkovicia pokazał, że potrafi utrzymywać tempo w ofensywie i poprawić się jeszcze w obronie. AZS nie mógł już zbliżyć się do rywali. Ostatecznie goście zwyciężyli aż 92:69.

Jure Skifić zdobył dla gości 14 punktów i 3 zbiórki. Aleksandar Marelja zanotował 17 punktów, 10 zbiórek i 3 asysty dla gospodarzy.

Teraz w Energa Basket Lidze czas play -off, w których AZS Koszalin nie zagra.

Pary ćwierćfinałowe play-off:

Anwil Włocławek (1) – PGE Turów Zgorzelec (8)

BM Slam Stal Ostrów Wlkp. (2) – King Szczecin (7)

Polski Cukier Toruń (3) – MKS Dąbrowa Górnicza (6)

Stelmet Enea BC Zielona Góra (4) – Rosa Radom (5)

Terminarz ćwierćfinałów (do trzech zwycięstw):

czwartek, 26 kwietnia

17.45: Stelmet Enea BC Zielona Góra – Rosa Radom, mecz 1 – transmisja w Polsacie Sport
20.00: Anwil Włocławek – PGE Turów Zgorzelec, mecz 1 – transmisja w internecie*

piątek, 27 kwietnia

17.45: BM Slam Stal Ostrów Wlkp. – King Szczecin, mecz 1 – transmisja w Polsacie Sport Extra
20.00: Polski Cukier Toruń – MKS Dąbrowa Górnicza, mecz 1 – transmisja w internecie*

sobota, 28 kwietnia

17.45: Stelmet Enea BC Zielona Góra – Rosa Radom, mecz 2 – transmisja w internecie*
20.15: Anwil Włocławek – PGE Turów Zgorzelec, mecz 2 – transmisja w Polsacie Sport Extra

niedziela, 29 kwietnia

12.40: Polski Cukier Toruń – MKS Dąbrowa Górnicza, mecz 2 – transmisja w Polsacie Sport
20.00: BM Slam Stal Ostrów Wlkp. – King Szczecin, mecz 2 – transmisja w internecie*

wtorek, 1 maja

17.45: Rosa Radom – Stelmet Enea BC Zielona Góra, mecz 3 – transmisja w Polsacie Sport
20.00: PGE Turów Zgorzelec – Anwil Włocławek, mecz 3 – transmisja w internecie*

środa, 2 maja

17.45 King Szczecin – BM Slam Stal Ostrów Wlkp., mecz 3 – transmisja w internecie*
20.15 MKS Dąbrowa Górnicza – Polski Cukier Toruń, mecz 3 – transmisja w Polsacie Sport Extra

czwartek, 3 maja

17.45 PGE Turów Zgorzelec – Anwil Włocławek, ew. mecz 4 – transmisja w Polsacie Sport
20.00 Rosa Radom – Stelmet Enea BC Zielona Góra, ew. mecz 4 – transmisja w internecie*

piątek, 4 maja

17.45 King Szczecin – BM Slam Stal Ostrów Wlkp., ew. mecz 4 – transmisja w Polsacie Sport Extra
20.00 MKS Dąbrowa Górnicza – Polski Cukier Toruń, ew. mecz 4 – transmisja w internecie*