Gwardia podejmuje MKS Kluczbork

IMG_9692

Piłkarze Gwardii walczą o utrzymanie w drugiej lidze. W środę 9 maja podopieczni Tadeusza Żakiety zmierzą się z MKS-em Kluczbork. Faworytem są goście, którzy w sezonie 2016/2017 występowali w pierwszej lidze.

Od początku sezonu również zmagania w drugiej lidze nie układały się drużynie z województwa opolskiego najlepiej. MKS plasuje się obecnie na szesnastej pozycji w ligowej tabeli. W dwudziestu ośmiu rozegranych meczach zespół prowadzony obecnie przez Jana Furlepę zdobył 30 punktów, sześciokrotnie sięgając po komplet punktów, notując dwanaście remisów oraz ponosząc dziesięć porażek.

Warto dodać, że aż cztery z sześciu zwycięstw, MKS odniósł w rundzie wiosennej, ogrywając Wisłę Puławy, Radomiaka Radom, Siarkę Tarnobrzeg i Legionovię Legionowo. W rozegranym w piątek meczu, drużyna z Kluczborka podzieliła się na wyjeździe punktami z ROW-em 1964 Rybnik, remisując 1:1.

Koszalinianie w siedmiu ostatnich spotkaniach ponieśli pięć porażek (0:5 z Radomiakiem Radom, 1:4 z Legionovią Legionowo, 1:4 z ROW 1964 Rybnik, 1:2 z Wisłą Puławy oraz 1:3 z GKS-em Bełchatów), a także dwukrotnie zremisowali (0:0 z Rozwój Katowice i 3:3 z Wartą Poznań).

Najlepszym strzelcem MKS-u w ligowych rozgrywkach jest autor sześciu goli – Kamil Nitkiewicz. Trzema trafieniami legitymują się Paweł Baraniak i Sebastian Deja. Natomiast w zespole koszalińskim najwięcej bramek zdobyli Robert Ziętarski 6 trafień, który zagrał w zaledwie 8 spotkaniach oraz Przemysław Brzeziański, który również ma 6 bramek na koncie.

Początek spotkania o godzinie 17:00 w Koszalinie.