UKS Victoria SP2 z awansem do II ligi!

DSCF1452

Dwa lata po spadku z I ligi i dwóch latach pobytu w III lidze piłkarki Victorii SP2 Sianów zameldowały się w II lidze. Pomimo ,że do rozegrania mają jeszcze jedno zaległe spotkanie z MKS Olimpia III Szczecin są już pewne awansu.

Sianowianki mają cztery punkty przewagi nad Falą Międzyzdroje i nic już im nie zakłóci radości . W przedostatnim meczu sezonu spotkały się bardzo sympatycznymi dziewczynami Mustanga Korzystno (Hattrick Kołobrzeg) i po spokojnym meczu zwyciężyły 12:0 pieczętując tym rezultatem awans do klasy wyższej.

Bramkami podzieliły się : Malwina Grzelak 6 (20,24,29,34,41,43), Dagmara Petrus 3 (17,42,44), Klaudia Saganowska 1 (27), Wiktoria Ostróżka 1 (36), Karolina Wieczorek 1 ( 39).

Dla Victorii SP2 było to łatwe spotkanie, ponieważ kołobrzeżanki przyjechały tylko w dziewiątkę a grały w ósemkę ( jednej sędzia nie dopuścił do gry z powodu gipsu na ręce).

Dziewczyny z Kołobrzegu grały bardzo ambitnie i aż do 17 minuty utrzymywał się wynik remisowy. Jednak z upływem czasu traciły siły i uwidoczniła się przewaga sianowianek, które pomimo strzelenia 12 bramek zmarnowały też wiele dogodnych sytuacji . Mecz zakończył się w 52 minucie przy stanie 12:0 z powodu kontuzji kilku zawodniczek Mustanga.

W drużynie sianowskiej wystapiły: Oktawia Kaszewska,Dagmara Petrus,Wiktoria Robakowska,Wiktoria Kaszyńska,Karolina Kawałek ( 30 Oliwia Żywanowska), Weronika Placek, Paulina Szewczyk ( 41 Wiktoria Studzińska), Klaudia Saganowska,Wiktoria Ostróżka,Karolina Wieczorek, Malwina Grzelak. Trenerzy Jędrzej Bielecki i Marian Kuna oraz kierownik zespołu Jacenty Życiński
podziękowali trenerowi Pawłowi Pielichowskiemu i dziewczynom z Kołobrzegu ,że pomimo trudnej sytuacji kadrowej przyjechały na mecz do Sianowa. No oczywiście pogratulowali swoim podopiecznym pewnego zwycięstwa i awansu do II ligi.

Trudno kogoś jakoś wyróżnić ale trzeba na pewno Dagmarę Petrus , która w 17 minucie otworzyła wynik spotkania i strzeliła pierwszy raz w życiu 3 bramki. Nie zawiodła tez Malwina Grzelak , która do swojego i tak bogatego dorobku dorzuciła 6 bramek.
Dużą ochotę do gry wykazywała też Weronika Placek . Inne na pewno tez nie były gorsze od wymienionych. Następny mecz sianowianki zagrają u siebie w Sianowie 26 maja 2018 r. o godz.14.00 z MKS Olimpia III Szczecin.

Szykuje się ciekawe spotkanie i feta z okazji awansu i dlatego już dziś serdecznie zapraszamy kibiców. Korzystając okazji
zapraszamy do gry w naszym klubie dziewczyny z poza Sianowa a w szczególności te , które mają na imię WIKTORIA.