Polska pokonuje Słowację! Biało-czerwone awansują na mistrzostwa Europy!

030618_IMI_IMG_9640

Reprezentacja Polski pokonała przed własną publicznością reprezentację Słowacji 26:21. Zwycięstwo oznacza, że podopieczne Leszka Kordowieckiego awansowały na mistrzostwa Europy, które 29 listopada rozpoczną się we Francji.

Spotkanie zakończyło eliminacje do Mistrzostw Europy. Polki są już pewne wywalczenia awansu na mistrzostwa Starego Kontynentu, które odbędą się w grudniu we Francji.

W reprezentacji Polski zagrały się m.in. grająca w koszalińskiej Enerdze AZS – Romana Roszak. Ponadto  dobrze znane w Koszalinie – Sylwia Lisewska i Joanna Szarawaga.

1 POŁOWA

1 minuta: Spotkanie rozpoczęły zawodniczki ze Słowacji.  Pierwsza akcja gości powstrzymana, ale rywalki nadal przy piłce.
2 minuta: Polki w ataku. Kinga Achruk indywidualnie i mamy prowadzenie POLEK (1:0)
3 minuta: Przyjezdne odpowiadają trafieniem Filkova Trehubova (1:1)
4 minuta: Ponowne prowadzenie gospodyń, a na listę strzelców wpisała się Kobylińska (2:1)
5 minuta: Słowacja spokojnie rozgrywa piłkę. Niecelny rzut od bramki Płaczek. Szybko uruchomiona została Drabik, która podwyższa prowadzenie (3:1)
6 minuta: Płaczek broni rzuca szybko na skrzydło do Grzyb, ale rywalki nie dały się zaskoczyć (3:1)
7 minuta: Kontaktowa bramka dla zespołu ze Słowacji (3:2)
8 minuta: Indywidualnie KINGA GRZYB!!!! i mamy już dwubramkowe prowadzenie Polek (4:2)
9 minuta: Kudłacz-Gloc przedziera się, ale zostaje faulowana i rzut karny dla Polek skutecznie wykonała Achruk! (5:2)
10 minuta: Odpowiedź ze strony Słowacji trafieniem Rebicovej (5:3)
11 minuta: Kinga Grzyb ponownie skuteczna w ataku, błyskawiczna odpowiedź Skolkovej (6:4)
12 minuta: Kudlacz-Gloc nie wykorzystała rzutu karnego! (6:4)
13 minuta: Podanie na koło gdzie pewnym rzutem do siatki trafia JOANNA DRABIK !! (7:4)
14 minuta: Słowacja, po trafieniu z rzutu karnego Rajnohovej ma na swoim koncie 5 bramek (7:5)
15 minuta: Kilka nieskutecznych prób ze strony Polek. Słowacja w kontrze, ale Ada Płaczek świetnie interweniuje! (7:5)
17 minuta: Obie drużyny mają problemy ze skutecznością. Warto wspomnieć, że koszalińska hala wypełniła się niemal do ostatniego miejsca, co sprawia, że w obiekcie panuje szampańska atmosfera (7:5).
18 minuta: Ładny lob w wykonaniu Joannej Szarawagi (8:5)
19 minuta: Słowacja odpowiada kolejnym trafieniem (8:6)
20 minuta: Kinga Grzyb sprytnie  biodra podwyższa prowadzenie Polek! (9:6). O czas poprosił szkoleniowiec Słowacji.
21 minuta: Słowacja w ataku, ale Płaczek jest dzisiaj w kapitalnej formie i kolejny raz broni! (9:6)
22 minuta: Sobiech po szybkim ataku lobuje bramkarkę Słowacji ! (10:6).
23 minuta: To już się staje nudne Płaczek paradą odbija piłkę. Polska w natarciu na bramkę Słowacji (10:6).
24 minuta: Mamy pierwsze trafienie Romany Roszak w dzisiejszym meczu (11:6)
25 minuta:
Słowacja cały czas ambitnie walczy i Płaczek pokonana po raz siódmy (11:7).
26 minuta: Lisewska z drugiej linii, ale bramkarka Słowacji nie dała się pokonać (11:7)
27 minuta: Roszak podaje na bok do Kobylińskiej, która nie mogła tego zmarnować ! (12:7).
28 minuta:
Kolejna próba z dystansu Lisewskiej powstrzymana (12:7)
30 minuta: Roszak indywidualnie, ale nie trafia do siatki. Zakończyła się pierwsza połowa spotkania (12:7)

2 POŁOWA

31 minuta Polki w ataku. Fantastycznie Achruk otwiera wynik spotkania rzutem w górny róg bramki (13:8)
32 minuta: Pocsikova szybką akcją odpowiada (13:8)
33 minuta: Mamy kolejne trafienie dla Polek, tym razem trafia Kobylińska (14:8)
34 minuta: Znakomita obrona Płaczek  (14:8)
35 minuta: Joanna Drabik i już siedem trafień przewagi zespołu Leszka Krowickiego (15:8), kolejny gol dla Słowacji, tym razem Habankova (15:9)
36 minuta: Achruk kolejny raz wpisuje się na listę strzelczyń (16:9), Przyjezdne trafiają z rzutu karnego za sprawą Rajnahovej (16:10).
37 minuta: Polki ponownie podwyższają prowadzenie (17:10), Joanna Drabik kolejny raz wpisuje się na listę strzelczyń (18:10)
38 minuta: Habankova rzuca, ale Płaczek broni (18:10), Joanna Drabik jest dzisiaj w znakomitej dyspozycji, ponownie zdobywa bramkę (19:10)
39 minuta: Kobylińska! wpisuje się na listę strzelczyń (20:10)
40 minuta: Grająca z numerem 3 Rajnohova zdobywa kolejną bramkę dla Słowacji (20:11). Mączka rzuca z rzutu karnego prosto do siatki! (21:11)
41 minuta: Rajnohova wpisuje się na listę strzelczyń (21:12), Janiszewska zdobywa swoją pierwszą bramkę w meczu (22:12).
43 minuta: Polki mają problemy jedynie z niezwykle skuteczną Rajnohovą (22:13)
44 minuta: Kobylińska w ataku, a to oznacza jedno mamy bramkę dla POLSKI (23:13).
45 minuta: Labuda wypuszczona na sytuację 1 na 1, ale niestety trafiła w nogę bramkarki Słowacji (23:13)
46 minuta: Rebicova trafia z drugiej linii obok bezradnej Kordowieckiej (23:14). 2 minuty kary dla Romany Roszak. Rzut karny dla Słowacji na bramkę zamieniła Rajnohova (23:15)
47 minuta: Skuteczna w bramce Kordowiecka  (23:15)
49 minuta: Olsovska rzutem pod poprzeczkę pokonuje Kordowiecką (23:16)
51 minuta: Labuda ze skrzydła jedynie trafia w bramkarkę (23:16).
52 minuta: Minarcikova zmniejsza rozmiary porażki swojego zespołu (23:17)
53 minuta: O czas poprosił szkoleniowiec Słowacji (23:17)
54 minuta: Słowacja kolejnym trafieniem zmniejsza stratę do pięciu trafień (23:18)
55 minuta: Lisewska zdobywa bramkę z rzutu karnego (24:18)
56 minuta: Niewiarygodne Lisewska rzuca z dystansu i piłka wpada do siatki (25:18)
57 minuta: Przyjezdne zdobywają kolejne trafienie (25:19). Kolejną sytuację 1 na 1 z bramkarką marnuje Łabuda.
59 minuta: POLKI podwyższają prowadzenie (26:20).
60 minuta: Słowacja ustala wynik spotkania na 26:21. Polki awansują na Mistrzostwa Europy.

Składy:

Polska: Kordowiecka, Płaczek – Labuda, Kobylińska, Roszak, Grzyb, Kudłacz-Gloc, Janiszewska, Zych, Drabik, Mączka, Lisewska, Szarawaga, Achruk, Sobiech, Urtnowska

Słowacja: Haladikova, Medvedova – Rajnohova, Rebicova, Rechtorisova, Pastorkova, Pocsikova, Takacova, Habankova, Szarkova, Patrnciakova, Veselkova, Skolkova, Olsovska, Filkova Trehubova, , Minarcikova