AZS rozgromiony w 10 minut

131018_IMI_IMG_5363

AZS Koszalin doznał trzeciej porażki w sezonie. Akademicy przegrali wysoko na wyjeździe z GTK Gliwice 71:95. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził koszalinianin Szymon Kiwillsza, który zanotował 17 punktów, 4 zbiórki i 2 asysty. W AZS-ie najskuteczniejszy był Dragoslav Papić zdobywca 19 punktów.

Zespół z Gliwic szybko wyszli na prowadzenie 6;0. Następnie akademicy doprowadzili do wyrównania, a następnie wyszli na prowadzenie. Po 10 minutach AZS miał przewagę sześciu punktów – 23:17. Druga kwarta była bardzo wyrównana, a na długą przerwę AZS schodziłz prowadzeniem 50:44.

Po zmianie stron akademicy powiększyli przewagę do 59:48. W drugiej połowie bardzo aktywny był Szymon Kiwilsza, a po rzucie wolnym Piotra Robaka był już remis. Po 30 minutach rywalizacji było 67:67.

Ostatnia kwarta to można powiedzieć, że odbywała się do jednego kosza. Gospodarze w decydującej ćwiartce wręcz zmiażdżyli akademików. GTK uciekało i ostatecznie zwyciężyło 95:71.