Gwardia wreszcie zwycięska!

Szczypiorniści Gwardii Koszalin po dwóch porażkach jedną bramką w trzeciej kolejce drugiej rundy pokonali na wyjeździe GKS Żukowo w serii rzutów karnych 5:4, po 60 minutach był remis 28:28.

Podopieczni Piotra Stasiuka bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie. Już w 5 minucie Gwardia posiadała trzy bramki przewagi 4:1. Następnie koszalinianie kontrolowali swoją przewagę. W kolejnych minutach pierwszej połowi Gwardia nie pozwoliła doprowadzić do remisu. Po 30 minutach Koszalin prowadził 14:12.

Po zmianie stron gospodarze wzięli się ostro do pracy w efekcie już w 41 minucie GKS prowadził 19:17. W 54 minucie koszalinianie zdołali odzyskać na chwilę prowadzenie. Ostatecznie po 60 minutach był remis 28:28. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne, w których skuteczniejsza była koszalińska Gwardia.