Gwardia rzuca ponad 40 bramek i wygrywa w Elblągu

Podopieczni Piotra Stasiuka w sobotę 23 lutego pokonali na wyjeździe Meble Wójcik Elbląg 42:37. Oba zespoły, co widać po wyniku nastawili się na grę ofensywną.

Pierwszy kwadrans rywalizacji był bardzo wyrównany. Żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć rywalowi. Po 15 minutach gospodarze prowadzili 10:8. Niedługo później Elbląg posiaał ju z cztery bramki przewagi. Koszalinianie zdołali doprowadzić do wyrównania w 28 minucie. W końcówce pierwszej połowy Gwardia wyszła na prowadzenie 20:19.

Po zmianie stron drużyna z Koszalina zdołała odskoczyć na trzy trafienia już w 38 minucie. Gospodarze zdołali w 52 minucie dojść gwardzistów na jedno trafienie 33:34. Następnie gwardia rzuciła cztery bramki z rzędu i byłoo niemal pewne, że trzy punkty pojadą do Koszalina. W końcówce gospodarze jeszcze podjęli walkę, ale ostatecznie Gwardia wygrała 42:37.

W drużynie koszalińskiej, w tym spotkaniu zadebiutował Jakub Michalczuk, pozyskany niedawno z Arki Gdynia. Natomiast najskuteczniejszymi w barwach Gwardii byli Patryk Kiciński i Jakub Radosz, po 9 trafień.