Szczypiorniści wygrywają w ostatnim meczu u siebie

W ostatnim spotkaniu we własnej hali szczypiorniści Gwardii Koszalin pokonali Sambor Tczew 32:25. Najskuteczniejszym graczem gospodarzy był Mykola Maliarevych – 9 bramek, a po stronie Sambora Michał Orzechowski – 10 bramek.

Spotkanie niespodziewanie rozpoczęło się od prowadzenia Sambora Tczew 2:0. Następie Gwardia dogoniła rywala. Żaden zespół nie potrafił odskoczyć. Dopiero w 18 minucie zarysowało się trzy bramkowe prowadzenie gości 12:9. W końcówce pierwszej połowy podopieczni Piotra Stasiuka zdołali dogoonić rywala i ostatecznie do przerwy Gwardia prowadziła 16:15.

Po zmianie stron przez kolejne dziesięć minut trwała zacięta walka o odskoczenie rywalowi. Wystarczyło poczekać kolejne pięć minut, aby Gwardia prowadziła różnicą trzech bramek – 22:19. Dziesięć minut przed końcem spotkania koszalinianie prowadzili już 27:21. W końcówce spotkanie utrzymało się prowadzenie Gwardii. Ostatecznie spotkanie wygrali koszalinianie 32:25.

Koszalinianom pozostał w sezonie 2018/2019 do rozegrania jeszcze jeden mecz. W ostatniej kolejce Gwardia zmierzy się z Mazurem Sierpc. Spotkanie zaplanowano na 27 kwietnia.

Zdjęcia / fot. Jacek Imiołek