Gwardia poległa w Nowym Stawie

W czwartek 15 sierpnia piłkarze Gwardii Koszalin w Nowym Stawie zmierzyli się z miejscowym Gromem. Gospodarze nie byli zbyt gościnni i wygrali z podopiecznymi Łukasza Drożdżala 3:0. Dla Gromu są to pierwsze historyczne punkty w rozgrywkach trzeciej ligi.

Przed spotkaniem zespół z Nowego Stawu nie miał na swoim koncie nawet strzelonej bramki. W pierwszej kolejce Grom uległ 0:4 KKS 1925 Kalisz, zaś w drugiej 0:1 KP Starogard Gdański.

Pierwsza bramka w czwartkowym spotkaniu padła w doliczonym czasie pierwszej połowy, wówczas Robert Weseołowski po indywidualnej akcji wpisał się na listę strzelców.

Kolejne dwa trafienia padły w drugiej połowie, a do siatki trafiali Marcin Świątek i Dariusz Staniaszek.

Ostatecznie Gwardia przegrała z beniaminkiem 0:3. W niedzielę 18 sierpnia koszalinianie zagrają z Kotwicą Kołobrzeg. Początek o godzinie 17:00 w Koszalinie.