Superliga kobiet: PR Koszalin – Piotrcovia Piotrków Tryb. 31:23 (14:11)

Piłka Ręczna do piątej kolejki czekała na pierwsze ligowe zwycięstwo. Zespół Anity Unijat po dobrej końcówce spotkania pokonał Piotrcovię Piotrków Trybunalski 31:23. Najskuteczniejszą zawodniczą gospodyń okazała się Lesia Smolinh, która rzuciła 7 bramek. W drużynie z Piotrkowa 9 bramek rzuciła Vitoria Macedo.

Początek spotkania był dla piłkarek z Koszalina trudny, ale to one prowadziły po 10 minutach 5:3. Niedługo później koszalinianki odskoczyły na cztery trafienia. Podopieczne Anity Unijat do przerwy zdołały utrzymać trzy bramkowe prowadzenie. Po 30 minutach było 14:11.

Po zmianie stron bardzo szybko gospodynie odskoczyły na pięć trafień. Wydawało się, że Koszalin pewnym krokiem zmierza po zwycięstwo, wówczas do ataku ruszyły zawodniczki z Piotrkowa.

W 47 minucie przyjezdne doprowadziły do remisu. Zapowiadała się emocjonująca końcówka. Wynik na styku utrzymywał się do 53 minuty. Ostatnie minuty należały do gospodyń, które odskoczyły w ostatnich siedmiu minutach rzuciły pięć bramek nie tracąc, przy tym żadnego gola. Ostatecznie Piłka Ręczna wygrała 31:23