Anita Unijat żegna się z Młynami Stoisław Koszalin

Z klubem Piłka Ręczna Koszalin postanowiła rozstać się trener Anita Unijat. Jej praca z koszalińskim zespołem rozpoczęła się 20 lipca 2015 roku, wraz sezonem 2015/2016 PGNiG Superligi Piłki Ręcznej Kobiet. Początkowo pełniła funkcję drugiego trenera – asystenta trenera Edwarda Jankowskiego, a następnie od 28 sierpnia 2015 roku została pierwszym trenerem Biało-Zielonych.

Przez trzy ostatnie sezony sportowe (2017/2018, 2018/2019, 2019/2020) Anita Unijat stanowiła bardzo zgrany duet z trenerem Waldemarem Szafulskim, jako jej asystentem. Ten sztab szkoleniowy dwukrotnie poprowadził drużynę Piłki Ręcznej Koszalin do zwycięstwa🥉🥉, zdobywając III miejsce PGNiG Mistrzostw Polski Superligi Kobiet w sezonach 2017/2018 i 2018/2019! W minionym sezonie 2019/2020 natomiast zespół Młyny Stoisław Koszalin zakwalifikował się do Finału PGNiG Pucharu Polski! 🏆

– Bardzo dziękujemy trener Anicie Unijat za jej waleczny charakter, za wszystkie sukcesy sportowe osiągnięte z naszym zespołem, wysiłek i trud włożone w budowanie i szkolenie naszej drużyny – powiedział Roman Granosik, Prezes Piłka Ręczna Koszalin SA.

– W dniu 31 maja skończył mi się kontrakt z klubem. Natomiast decyzję o zrobieniu sobie przerwy w zawodzie trenera podjęłam już dużo wcześniej. Przez te wszystkie lata, jako zawodniczka, później trener, ciągle byłam poza domem. Dlatego też postanowiłam od tego trybu życia odpocząć. Lata spędzone w Koszalinie będę wspominać zawsze z uśmiechem. Przeżywałam tu wspaniałe emocje ,które na długo pozostaną ze mną. Dziękuję bardzo zawodniczkom , sztabowi , zarządowi oraz kibicom. Trzymam mocno kciuki za zespól, całym sercem jestem z drużyną – powiedziała trenerka Anita Unijat.

Już teraz serdecznie zapraszamy trener Anita Unijat na mecz Finału PGNiG Pucharu Polski, który planowany jest na 5 września br. Wtedy też będzie czas na oficjalne pożegnanie i podziękowanie…💐
Tymczasem życzymy zdrowia, dalszych sukcesów zawodowych i spełnienia marzeń!