I liga: Gwardia Koszalin – MKS Grudziądz Karne 4:5 (22:22, 11:8)

Dobre spotkanie zagrali szczypiorniści Gwardii Koszalin, którzy przegrali w serii rzutów karnych 4:5 z MKS-em Grudziądz. Po 60 minutach był remis 22:22. Najskuteczniejszym zawodnikiem koszalinian był Maksin Kruchkou, który zdobył 7 bramek.

Pierwszy kwadrans należał do gości, którzy po trafieniu Marcina Miedzińskiego prowadzili 6:3. Następnie skuteczniej zaczęli grać gospodarze, którzy zanotowali serię 7:1. Wynik do przerwy na 11:8 dla podopiecznych Piotra Stasiuka ustalił Michał Derdzikowski.

Po zmianie stron goście ruszyli do odrabiania strat. W 39 minucie zawodnicy z Grudziądza doprowadzili do remisu 14:14, a niedługo później odskoczyli na dwa trafienia. Gwardia zdołała odrobić straty w 45 minucie i niedługo później odzyskała prowadzenie. Niestety w kolejnych minutach goście ponownie mieli przewagę.

W ostatniej minucie Gwardia wywalczyła rzut karny, po którym doprowadziła do remisu 22:22. Niedługo później zabrzmiała ostatnia syrena i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty z siedmiu metrów.

Rzuty karne
0:1 Paweł Kruszewski (MKS Grudziądz)
1:1 Mykola Maliarevych (Gwardia Koszalin)
1:2 Adam Kruszewski (MKS Grudziądz)
1:2 Patryk Kiciński (Gwardia Koszalin)
1:3 Jakub Ciećwierz (MKS Grudziądz)
2:3 Piotr Skiba (Gwardia Koszalin)
2:3 Artur Sadowski (MKS Grudziądz)
3:3 Dawid Szcześniak (Gwardia Koszalin)
3:4 Sebastian Rumniak (MKS Grudziądz)
4:4 Maksin Kruchkou (Gwardia Koszalin)
4:4 Maksin Kruchkou (Gwardia Koszalin)
4:5 Paweł Kruszewski (MKS Koszalin