III liga: Pomorzanin Toruń – Gwardia Koszalin 1:1

Piłkarze Gwardii Koszalin zremisowali na wyjeździe z Pomorzaninem Toruń 1:1.

Podopieczni Łukasza Drożdżala do Torunia wybrała się w zaledwie 15-osobowym składzie. Od początku meczu gra dość szybko przedostawała się w okolice jednej, bądź drugiej bramki, jednak klarownych sytuacji strzeleckich wyraźnie brakowało. W koszalińskim zespole bramkarza gospodarzy próbowali zaskoczyć m.in. Gabriel Szygenda, Jeremiasz Grela czy Jakub Czyżewski, lecz żadna z prób nie sprawiła większych problemów golkiperowi miejscowych, bądź futbolówka mijała światło bramki.

W 23. minucie w polu karnym faulowany był jeden z zawodników gospodarzy i arbiter wskazał na jedenasty metr. Rzut karny pewnie wykorzystał Ariel Jastrzembski.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ znaczącej zmianie. Gra w dalszym ciągu była dość wyrównana, z krótkimi okresami przewagi jednego, bądź drugiego zespołu. Po okresie przewagi gospodarzy, gdy w „szesnastce” naszej drużyny kilkakrotnie doszło do niebezpiecznych spięć, w 72. minucie Dominik Szukiełowicz ładnym podaniem uruchomił Bartosza Maciąga, który sprytnym strzałem tuż obok wychodzącego bramkarza, doprowadził do remisu.

Podział punktów nie zadowalał żadnej ze stron. Najpierw po mocnym strzale Gabriela Szygendy, bramkarz miejscowych z trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką, a po chwili uderzenie Daniela Chyły w ostatniej chwili zostało zablokowane przez jednego z obrońców.

W ostatnich minutach obie drużyny wykonywały wiele stałych fragmentów gry. Po jednym z nich, w polu karnym naszego zespołu doszło do olbrzymiego zamieszania, a futbolówka odbiła się od poprzeczki. Rezultat nie uległ już zmianie.

Gwardia Koszalin zremisowała ostatecznie 1:1 z Pomorzaninem Toruń.

Skład Gwardii: Hartleb – Wojciechowski, Krauze, Czyżewski, Maciąg, Szygenda, Bać (62. Hendryk), Chyła, Silski, Grela (56. Szukiełowicz), Sulima (78. Rybacki).