I liga: Po punkty do Żukowa

Przed szczypiornistami Gwardii Koszalin trudne wyjazdowe spotkanie z GKS-em Autoinwest Żukowo. Gospodarze sobotniego meczu we własnej hali przegrali dotychczas tylko z liderem rozgrywek. Czy Gwardia podąży drogą Warmii Olsztyn?

Sobotni rywal koszalinian w ostatnich tygodniach miał sporo czasu na poprawienie swojej formy. Poprzedni mecz zespół z Żukowa zagrał w połowie listopada. Spotkanie GKS-u z ósmej kolejki zostało przełożone, a w ostatniej kolejce pauzował. W pojedynkach poprzedzający sobotnią rywalizację Żukowo przegrało 25:34 z Warmią Energa Olsztym, 29:32 z SMS-em ZPRP Gdańsk oraz pokonali 37:25 KPR Elbląg. W siedmiu spotkaniach GKS wywalczył 12 punktów, co pozwala na zajmowanie szóstej pozycji w tabeli.

Podopieczni Piotra Stasiuka do meczu 10 kolejki przystępują po serii trzech kolejnych zwycięstw. Gwardia w meczach poprzedzających sobotnie spotkanie pokonała SMS ZPRP Gdańsk 35:29, KPR Elbląg 5:4 w rzutach karnych (po 60 minutach remis 23:23) oraz SMS ZPRP Kwidzyn 34:21. Koszalinianie są obecnie wiceliderem rozgrywek z osiemnastoma punktami na koncie i ustępuje tylko Warmii Energa Olsztyn gorszym bilansem bezpośrednich spotkań.

Najskuteczniejszym graczem Żukowa jest Grzegorz Dorsz, który z 68 trafieniami przewodzi stawce najskuteczniejszych pierwszej ligi. Po stronie Gwardii najwięcej bramek zdobywają Maksim Kruchkou i Mykola Maliarevych obaj po 55 trafień.

Spotkanie zaplanowano na 5 grudnia. Początek rywalizacji o 17:00 w Żukowie.