Superliga: Młyny wygrywają z Eurobudem

Szczypiornistki Młynów Stoisław Koszalin w zaległym spotkaniu 9. kolejki pokonały na swoim parkiecie zespół Eurobud JKS Jarosław 22:18. Najskuteczniejszą zawodniczką gospodyń była Gabriela Urbaniak, która rzuciła 5 bramek.

fot, Jacek Imiołek


Oba zespoły od pierwszej akcji spotkania miały problem ze skutecznością. W 4 minucie Hanna Rycharska mogła wyprowadzić koszalinianki na prowadzenie 1:0, ale nie wykorzystała rzutu z 7 metrów. Następnie przyjezdne w 2 minuty wyszły na prowadzenie 0:3. Pierwsza bramka dla Koszalina padła w 11 minucie, wówczas do siatki trafiła Gabriela Urbaniak.

Gospodynie przez całą pierwszą połowę goniły wynik. W 18 minucie strata do Eurobudu wynosiła trzy trafienia 4:7. W końcówce pierwszej połowy Młyny zmniejszyły stratę do jednej bramki. Do przerwy 9:10 dla gości.

Druga połowa rozpoczęła się lepiej dla przyjezdnych. Ponownie szczypiornistki z Jarosława wyszły na trzybramkowe prowadzenie – 10:13.

Od 36 minuty, po trafieniu Natalii Volovnyk gospodynie zaczęły grać skuteczniej w ataku. Efekt? W 7 minut rzuciły sześć bramek, a tracąc przy tym tylko jednego gola. Dobry fragment gry podopiecznych Adriana Struzika doprowadził do prowadzenia 16:14.

Koszalinianki nie oddały już prowadzenie do końca spotkania. Dwie minuty ptzed końcem spotkania przewaga Młynów wynosiła już sześć bramek i było już pewnie, że trzy punkty zostaną w Koszalinie. Spotkanie zakończyło się ostatecznie wynikiem 22:18 dla Młyny Stoisław Koszalin.

W środę 16 grudnia Młyny Stosław Koszalin zmierzą się ze Startem Elbląg. Transmisja od 18:00 w TVP Sport. Będzie to ostatnie ligowe spotkanie koszalinianek w 2020 roku.

– Byłyśmy ostatnio na kwarantannie, więc nie ukrywam, że bieganie i chodzenie po domu przez dziesięć dni jest dość ciężkie, ale dałyśmy radę. Ważne, że wyszłyśmy z opresji i przy wyniku 0:3 zaczęłyśmy powoli dążyć do tego, by wygrać ten mecz. Jak widać, druga połowa wyszła po naszej myśli. Poza tym nie pierwszy raz pomagała nam mocno nasza bramkarka, Oleksandra Krebs. Mamy nadzieję, że w środę, kiedy zagramy kolejny, zaległy mecz też będzie dobrze – mówiła po spotkaniu Adrianna Nowicka, kapitan zespołu Młyny Stoisław Koszalin.

– Myślę, że główną przyczyną naszej porażki była gra w ataku. Cały mecz grałyśmy dobrze w obronie, ale zawiodłyśmy w ofensywie i przegrałyśmy. Wiedziałyśmy, że Oleksandra Krebs to dobra bramkarka. Byłyśmy na to przygotowane, ale niestety często w nią po prostu trafiałyśmy. Podsumowując, myślę, że ten mecz był dobry w obronie zarówno w naszym wykonaniu, jak i zespołu z Koszalina. Nad resztą musimy pracować – mówiła po spotkaniu Aleksandra Zimny, która od tego sezonu reprezentuje barwy jarosławskiego Eurobudu.

Skład i bramki Młyny Stoisław Koszalin: Oleksandra Krebs – Dominika Grobelska 1, Gabriela Urbaniak 5, Natalia Volovnyk 2, Emilia Kowalik 1, Hanna Rycharska 3, Adrianna Nowicka 1, Lesia Smolinh 4, Martyna Borysławska 1, Iuliia Andriichuk 3.

Skład i bramki Eurobud JKS Jarosław: Karolina Szczurek – Zuzanna Mikosz 1, Valentsina Nestiaruk 4, Julia Pietras 5, Aleksandra Zimny 4, Kinga Strózik 2, Katarzyna Kozimiur 1, Olesia Parandii 1.