I liga: Szczypiorniści budzą się ze snu

Po niemal dwóch miesiącach na ligowe parkiety powracają szczypiorniści pierwszoligowi. Koszalińska Gwardia rundę rewanżów rozpocznie od spotkania z Sokołem Porcelana Lubiana Kościerzyna. W pierwszym meczu obu zespołów koszalinianie wygrali 26:22.

Podczas przygotowań do rundy rewanżowej Gwardia wygrała turniej w Żukowie, gdzie pokonali Tytanów Wejherowo, a także w finale gospodarzy GKS Autoinwest. Następnie koszalinianie rywalizowali w turnieju we własnej hali, gdzie pokonali Wybrzeże II Gdańsk, a w finale przegrali z GKS-em Autoinwest Żukowo. W ostatnich rozgrywkach przed rundą rewanżową Gwardia przegrała z Wybrzeżem Gdańsk oraz MMTS Kwidzyn.

Rundę rewanżową podopieczni Piotra Stasiuka rozpoczną od rywalizacji z ósmym zespołem ligi — Sokołem Porcelaną Lubiana Kościerzyna. Gospodarze sobotniego meczu w dotychczas rozegranych dziesięciu spotkaniach wygrali cztery razy, sześć razy przegrali, w tym raz polegli w rzutach karnych.

W ligowej tabeli Gwardia Koszalin zajmuje piątą pozycję z 18 punktami na koncie. Koszalinianie wygrali dotychczas sześć spotkań, a w czterech musieli uznać wyższość rywali.

Najskuteczniejszym graczem Sokoła jest Adam Lisiewicz, który z 67 trafieniami jest wiceliderem klasyfikacji strzelców, Adama dzielnie wspiera Krzysztof Jasowicz z 51 traieniami. W drużynie koszalińskiej najskuteczniejszy Mykola Maliarevych z 63 trafieniami jest trzecim strzelcem ligi. Ponadto niezwykle skuteczny jest Maksim Kruchkou z 58 bramkami.