I liga: Porażka jedną bramką

Wiele emocji dostarczyło wyjazdowe spotkanie Gwardii Koszalin z MKS-em Grudziądz. Gospodarze po zaciętym meczu wygrali z koszalińskim zespołem 27:26.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla drużyny prowadzonej przez Piotra Stasiuka. Gwardia już w 3 minucie prowadziła 2:0 po trafieniach Michała Derdzikowskiego i Piotra Skiby. Koszalinianie w kolejnych minutach starali się utrzymać wypracowane prowadzenie. Po kwadransie gry było 7:5 dla Trójkolorowych.

Kolejne minuty to zdecydowanie lepsza gra MKS-u, który zaliczył serię 5:1, co dało prowadzenie gospodarzom 10:8. W końcówce pierwszej połowy Gwardia zmniejszyła stratę do jednej bramki. Do przerwy 11:10 dla Grudziądza.

Po zmianie stron Gwardia cały czas była blisko doprowadzenia do wyrównania. Niestety MKS ani razu nie stracił prowadzenia, ale również nie odskoczył na więcej, niż trzy trafienia. Ostatecznie MKS wygrał 27:26.

Najskuteczniejszy w barwach gospodarzy byli Artur Sadowski 9 bramek oraz Paweł Kruszewski 8 goli. W zespole Gwardii najwięcej bramek zdobyli: Maksim Kruchkou – 8 i Jakub Radosz – 6.

Przed zespołami pierwszej ligi niemal miesięczna przerwa. Kolejny mecz Gwardia zagra 20 marca, we własnej hali koszalinianie zmierzą się z USAR Kwidzyn.