III liga: Pokonać outsidera

W sobotę 6 marca Gwardia Koszalin wróci do rywalizacji o ligowe punkty. W pierwszym wiosennym meczu o stawkę koszalinianie zmierzą się z Mieszkiem Gniezno.

Będzie to pierwszy z czterech marcowych meczów, które zakończą pierwszą część sezonu w grupie drugiej III ligi. Przypomnijmy, po dwudziestu jeden rozegranych kolejkach zespoły zostaną podzielone na dwie grupy. Drużyny z miejsc 1-8 będą rywalizować o awans do drugiej ligi, z kolei pozostałe zespoły walczyć będą o utrzymanie na tym poziomie rozgrywkowym.

Przed trwającym sezonem w drużynie z Gniezna doszło do olbrzymich zmian kadrowych. Zespół oparty jest przede wszystkim na bardzo młodych zawodnikach. W dotychczasowych siedemnastu meczach Mieszko zanotował dwa remisy oraz poniósł piętnaście porażek, legitymując się bilansem dziewięciu bramek strzelonych i sześćdziesięciu trzech straconych.

Podczas zimowej przerwy nowymi graczami drużyny z Gniezna zostali Robert Pepliński z Pogoni Mogilno, Aleksander Pawlak (ostatnio Unia Swarzędz) oraz występujący jesienią w Górniku Konin – Dawid Piskuła.

Początek meczu w sobotę o godzinie 14.00 na stadionie przy ulicy Fałata 34. Zgodnie z obowiązującymi w naszym kraju przepisami, spotkanie odbędzie się bez udziału publiczności.

Zobacz, również: