Hołub-Kowalik z brązowym medalem Halowych Mistrzostw Europy!

Koszalinianka Małgorzata Hołub-Kowalik podczas 36. Halowych Mistrzostw Europy w Toruniu wywalczyła medal razem z Aleksandrą Gaworska, Kornelia Lesiewicz i Natalia Kaczmarek . Biało-czerwone walczyły dzielnie w „ekstremalnym składzie”  przegrały zawodniczkami z Holandii oraz z Wysp Brytyjskich obie reprezentacje były poza zasięgiem naszych. Medal bardzo cieszy, tym bardziej, że Polki biegły bez Justyny Święty-Ersetic

Na pierwszej zmianie Kaczmarek dzielnie walczyła i była czwarta. Bardzo dobrze pobiegła doświadczona Hołub-Kowalik, dzięki czemu Kornelia Lesiewicz wybiegła na swojej zmianie jako pierwsza. 17-lata długo broniła pozycji, ale pod koniec biegu dała się wyprzedzić i oddała pałeczkę Aleksandrze Gawroskiej na trzeciej lokacie. Polka dzielnie się broniła i ta sztuka jej się udała. Biało-czerwone z brązowym medalem. Wielkie brawa dla Polek.

Zwyciężyły Holenderki z nowym rekordem mistrzostw. Srebro dla Brytyjek, brąz dla Polek.

MiejsceKrajCzas
1.Holandia3:27,15
2.Wielka Brytania3:28,20
3.Polska3:29,94

Reprezentacja Polski zdobyła w Toruniu aż 10 medali (1 złoty, 5 srebrnych i 4 brązowe).