III liga: z Jarocina bez punktów

Piłkarze Gwardii Koszalin ambitnie walczyli z Jarotą Jarocin, ale to oni schodzili z boiska jako przegrani. Spotkanie zakończyło się wygraną zespołu z Jarocina 2:1. Jedynego gola dla koszalinian zdobył z rzutu karnego Daniel Chyła.

Spotkanie rozgrywane było w trudnych warunkach. Porywisty wiatr i mocne opady deszczu nie pomagały w grze. Pierwsi szansę bramkową mieli koszalinianie, ale w dogodnej sytuacji przestrzelił Adam Gross. Gospodarze odpowiedzieli akcją lidera klasyfikacji strzelców — Krzysztofa Bartoszaka, ale wynik nie uległ zmianie.

W 25 minucie po znakomitym podaniu z głębi pola Daniela Chyły, w obrębie szesnastki faulowany był Jeremiasz Grela i arbiter podyktował rzut karny. Jedenastkę na bramkę zamienił Chyła, dla którego była to siódma bramka w trwającym sezonie.

Kolejne bramki padały w drugiej połowie. W 56 minucie po szybkiej akcji mocnym strzałem do remisu doprowadził Marcin Konopka. Chwilę wcześniej w dobrej sytuacji znalazł się Jeremiasz Grela, lecz strzał pomocnika koszalińskiej drużyny został zablokowany przez jednego z obrońców.

W 78. minucie dwójkową akcję Damian Pawlak — Krzysztof Bartoszak, pewnym strzałem z bliskiej odległości wykończył pierwszy z wymienionych i miejscowi objęli prowadzenie, którego nie oddali już do ostatniego gwizdka. Chwilę później, drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Aleks Silski i Gwardia kończyła spotkanie ze stratą jednego zawodnika.

Kolejne spotkanie koszalinianie zagrają 20 marca na własnym boisku z Elaną Toruń. Początek o godzinie 14:00.

Skład Gwardii: Skoczyk — Maciąg, Wojciechowski, Silski, Bachleda, Szygenda, Chyła, Hendryk, Szukiełowicz, Grela (66. Boczek), Gross (73. Zalewski).