I liga: Pewna wygrana Gwardii

Gwardia Koszalin obroniła miejsce w czołowej piątce pierwszej ligi. Zespół Piotra Stasiuka we własnej hali pokonał USAR Kwidzyn 34:28.

Spotkanie miało być wyrównane i w pierwszej połowie tak było. Oba zespoły grały praktycznie bramka za bramkę. Gospodarze pierwszy raz na dwa trafienia odskoczyli w 26 minucie, wówczas na 12:10 trafił Michał Derdzikowski. W końcówce pierwszej połowy Gwardia utrzymała przewagę i na przerwę schodziła z dobrą trzybramkową zaliczką – 15:12.

Po zmianie stron gospodarze grali skuteczniej w ataku, co spowodowało powiększanie przewagi. Kwadrans przed końcową syreną koszalinianie prowadzili 26:19 i pewnym krokiem zmierzali po zwycięstwo.

W ostatnim kwadransie gry gospodarze utrzymali wywalczone prowadzenie. Ostatecznie Gwardia po dobrej grze wygrała 34:28. Zwycięstwo pozwoliło zespołowi Piotra Stasiuka utrzymać piątą pozycję w lidze.