III liga: Podjęli rękawice w walce o ligowy byt.

Udanie rozpoczynają zmagania w grupie spadkowej piłkarze Gwardii Koszalin. Zespół Łukasza Drożdżala pokonał w Jarocinie miejscową Jarotę 3:0. Zwycięstwo wydostało koszalinian ze strefy spadkowej. Jednocześnie był to udany rewanż za porażkę z marca.

W pierwszej połowie znakomitą skuteczność zaprezentował Gabriel Szygenda. Wychowanek Gwardii Koszalin otworzył wynik w 9 minucie. W pierwszych 45 minutach 19-letni piłkarz podwyższył rezultat na 2:0. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Po zmianie stron na bramkę musieliśmy czekać, aż do 90 minucie, gdy Maksymilian Boczek ustalił wynik spotkania na 3:0.

Zwycięstwo wydostało koszalinian ze strefy spadkowej. Obecnie z 28 punktami na koncie Gwardia zajmuje piętnastą lokatę i posiada punkt przewagi nad szesnastą zagrożoną pozycją, którą obecnie zajmuje Nielba Wągrowiec.

Bardzo ważne spotkanie dla zespołu Łukasza Drożdżala, gdy 17 kwietnia zmierzy się ze wspomnianą Nielbą. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00 we Wągrowcu. Dodajmy, że pierwszy mecz Gwardia z Nielbą zremisowała 2:2.