III liga: Ważny mecz Gwardzistów.

Kolejne ważne spotkanie przed piłkarzami Gwardii Koszalin, którzy ze zmiennym szczęściem walczą o ligowy byt. Do Koszalina przyjeżdża Pomorzanin Toruń.

Zespół z Torunia plasuje się obecnie na piętnastej pozycji w ligowej tabeli z dorobkiem dwudziestu dziewięciu punktów. W dwudziestu trzech rozegranych meczach Pomorzanin odniósł siedem zwycięstw, zanotował osiem remisów i poniósł osiem porażek.

Rywalizację w grupie spadkowej Pomorzanin rozpoczął od pokonania Unii Swarzędz 1:0, a przed tygodniem uległ na wyjeździe Flocie Świnoujście 0:1. Koszalinianie zmagania w tej fazie rozgrywek rozpoczął od dwóch wyjazdowych pojedynków. Po wygranej w Jarocinie z Jarotą 3:0, w minionej kolejce zespół Łukasza Drożdżala uległ Nielbie Wągrowiec 0:1.

Obecnie Pomorzanin zajmuje piętnastą lokatę i ma punkt przewagi nad osiemnastą w tabeli Gwardią Koszalin. Zapowiada się ciekawy pojedynek. Ponadto pierwszy mecz zakończył się remisem 1:1.

Do bezpiecznej dwunastej lokaty podopieczni Łukasza Drożdżala tracą obecnie siedem punktów. Każdy z pozostałych spotkań dla Gwardii będzie jak mecz o życie, o tlen, o przetrwanie tzw. FINAŁY. Do końca rozgrywek pozostało jedenaście „FINAŁÓW”. Pierwszy z nich w sobotę 24 kwietnia o godzinie 17:0 na stadionie przy ul. Fałata 34.