Wings: Wielkie serca biegaczy!

W niedzielę 9 maja odbyła się kolejna edycja Wings for Life World Run. W Darłowie na siedmiokilometrowej pętli biegali, również biegacze z okręgu. Wielkie brawa należą się członkom Klubu Biegacza Darłowskie Charty, który zaprosił do biegu. W nadmorskiej miejscowości rywalizowało blisko 50 zawodników.

W biegu, który linię startu miał na darłowskiej ul. Sportowej najdłuższy dystans pokonał Miłosz Szkołuda – 42,80 km, co dało 6 miejce w Polsce, równie dobrą formę zaprezentowali Adrian Kępka 40,43 km (15 w kraju) oraz Maciej Rudnikowski 38,84 km (22 w Polsce). Panie, również pokazały się z bardzo dobrej strony. Najdłuższy dystans w Darłowie pokonały Wioleta Nowak 21,17 km (124 lokata w Polsce), Sabina Sznyter 20,12 km (165 miejsce w Polsce) oraz Małgorzata Mieczkowska 17,87 km (308 miejsce w Polsce).

Podczas rywalizacji pogoda była rewelacyjna do pokonywania kilometrów. Słoneczne i ciepłe popołudnie sprzyjało biegaczom

Edycja 2021 Wings for Life World Run ustanawia rekord największego biegu w historii!

9 maja 2021 roku łącznie 184,236 uczestników z 195 narodów w 151 krajach zebrało 4.1 mln Euro na badania urazów rdzenia kręgowego, przy jednoczesnym pokonaniu 1,656,840.79 km biegiem, chodząc lub jeżdżąc swoim wózkiem inwalidzkim na całym świecie.

Wielkie * podziękowania dla wszystkich, którzy pomagają znaleźć lekarstwo na uraz rdzenia kręgowego!

Najlepsze jest to, że 100% wpisowego i wszystkich datków trafia bezpośrednio na badania nad rdzeniem kręgowym, aby w przyszłości pomóc w leczeniu jego urazów. Wszyscy startujący są tak naprawdę zwycięzcami. Wielkie brawa dla wszystkich startujących na całym świecie!

Ten bieg jest wyjątkowy.
W Wings for Life World Run wszyscy uczestnicy startują w tym samym czasie na całym świecie. Nie ważne, czy jesteś zawodowym sportowcem, trenującym amatorem, czy totalnym świeżakiem. Nie ma linii mety. Zamiast niej, 30 minut po starcie, na trasę wyrusza Samochód Pościgowy i wyprzedza biegaczy oraz uczestników na wózkach, doganiając każdego po kolei.

Zdjęcia / fot. Aleks Fotografia