Superliga: Stało się !! Młyny pokonują Mistrzynie Polski

W środę podopieczne Waldemara Szafulskiego sprawiły miłą niespodziankę swoim fanom. Młyny Stoisław we własnej hali pokonały nowe Mistrzynie Polski – MKS Zagłębie Lubin 22:21. Była to pierwsza porażka zespołu z Dolnego Śląska w regulaminowych 60 minutach w sezonie.

Przyjezdne nie mogły sobie poradzić ze skutecznością w ataku. Dobra gra zawodniczek z Koszalina dała prowadzenie po pierwszej części (12:10).

,,Miedziowe” na początku drugiej połowy zaczęły odrabiać straty. W kolejnych minutach skuteczna gra koszalinianek sprawiła, że to one miały po 60 minutach powody do radości. Trzy punkty zostały w Koszalinie. Ostatecznie Młyny Stoisław Koszalin pokonały MKS Zagłębie Lubin 22:21.

Cieszymy się z trzech punktów zdobytych na naszym terenie, tym bardziej że naszym rywalem był tegoroczny mistrz Polski, z którym bardzo ciężko się gra. Postawiłyśmy jednak mocne warunki w obronie. Zabrakło nam co prawda trochę skuteczności w ataku, ale oczywiście cieszymy się z tego wyniku.

Gabriela Urbaniak – skrzydłowa Młynów Stoisław Koszalin

Skład i bramki Młyny Stoisław Koszalin – Oleksandra Krebs – Gabriela Urbaniak 2, Paula Mazurek 3, Julia Zagrajek 1, Gabriela Haric, Natalia Volovnyk 3, Emilia Kowalik, Hanna Rycharska, Adrianna Nowicka, Lesia Smolinh 8, Martyna Borysławska, Iuliia Andriichuk 5, Daria Somionka.

Skład i bramki MKS Zagłębie Lubin: Monika Maliczkiewicz, Monika Wąż – Kinga Grzyb 3, Malwina Hartman 1, Adrianna Górna 4, Joanna Drabik, Emilia Galińska 1, Daria Zawistowska 1, Karolina Kochaniak 4, Patricia Machado Matieli 3, Patrycja Noga 1, Patrycja Świerżewska 3, Jovana Milojević.