Ćwierćfinały U15 w Koszalinie- dzień 1

Ubiegły weekend (14-16.05.2021) był bardzo dobry, jeżeli chodzi o awanse, dla koszalińskiego Żaka. W piątek koszykarze U15 zaczęli zmagania w ćwierćfinale Mistrzostw Polski a w sobotę seniorzy zdobyli awans do 1 Ligi Koszykówki mężczyzn o czym piszemy 1 liga w Koszalinie – Sportowiec.info

W pierwszym dniu spotkały się drużyny:

TKM Włocławek- Maximus Gdynia 88:58

Włocławianie już w pierwszej kwarcie pokazali, że przyjechali do Koszalina świetnie przygotowani. Wygrywając ją 25:7 przejęli teren i do końca meczu niezagrożeni prowadzili.

Do walki próbował poderwać Maximusa trójkami Igor Grono (6/13 w całym meczu), niestety nie miał wsparcia w kolegach dlatego to Włocławek mógł tego dnia świętować, wśród których wyróżnił się z double-double Miłosz Łącki (20 pkt. 11 zb.)

W drugim spotkaniu tego dnia, gospodarze MKKS Żak Koszalin podejmował Kuźnie koszykarzy ze Stalowej Woli. Tutaj mecz był bardziej wyrównany. Mimo, iż gospodarze lepiej zaczęli to goście cieszyli się z wygranej pierwszej kwarty. Do przerwy trwała walka kosz za kosz a do szatni z dwu punktowym prowadzeniem schodzili Żaki.

Po zmianie stron koszalinianie zaczęli lepiej bronić i ograniczyli poczynania Maksymiliana Bara (w całym meczu 37!!! punktów) i odskoczyli przed ostatnią odsłoną na 9 punktów. W IV kwarcie młodzi koszykarze z Koszalina kontrolowali grę i bezpiecznie dowieźli wygraną do ostatniego gwizdka.

Ostatecznie MKKS Żak Koszalin pokonuje Kuźnie SMS Stalowa Wola 78:71