Sobstel minimalnie szybszy od Witkowskiego. Rekordowa mila za nami!

IMG_3705Za nami już drugi bieg Letniej Mili, która odbyła się na stadionie Bałtyk w Koszalinie. Bieg stał na bardzo wysokim poziomie. Pierwszych pięciu zawodników na mecie „złamało” pięć minut, co jest najlepszym wynikiem w historii odbywających się mil biegowych w Koszalinie. Zawody wygrał Krystian Sobstel, który o zaledwie dwie seunkdy wygrał z Mateuszem Witkowskim.

Sobstel na metę wbiegł z czasem 4’49”, Witkowski bieg ukończył z czasem 4’51”, trzeci na mecie Rafał Zagajewski uzyskał 4’53”. Tuż za podium uplasowali się Piotr Gawron z czasem 4’55” i Arkadiusz Kozak z czasem 4’56”.

Najszybszą kobietą okazała się Agnieszka Konkel z czasem 5’52”, drugie miejsce wywalczyła Martyna Chodor z czasem 6’21”, a tuż za nią uplasowała się IZabela Chodor z czasem 6’47”.

W zawodach brało udział 71 osób. Bieg był zaliczany do koszalińskiego rankingu biegaczy.

Kolejna letnia mila odbędzie się 13 czerwca o godzinie 19:00. Warto dodać, że w niedzielę 4 czerwca w Świdwinie odbędzie się IV Dycha nad Regą, czyli bieg na 10 kilometrów. Zawody w Świdwinie będą zaliczane do koszalińskiego rankingu biegaczy.