Najtrudniejszy koszaliński bieg przeszedł do historii

IMG_7983Ekstremalny Bieg Godziny w sobotę 5 sierpnia odbył się na tzw” Górze Piaskowej”. Każdy uczestnik miał do pokonania ma dowolny dystans, ale nie krótszy, niż jedno okrążenie mierzące ok. 1 km w czasie jednej godziny.

Najwięcej okrążeń udało się przebiec Tomaszowi Roszkowskiemu z Warszawy. Zawodnik pokonał, aż 11 okrążeń, co jest rekordem trasy. Drugie miejsce zajął Grzegorz Skierka ze Sławna (10 okrążeń). Podium uzupełnił Patryk Wendt z Kościerzyny (9 okrążeń).

Wśród pań najlepsza okazała się Agnieszka Konkel z Koszalina (8 okrążeń). Drugie miejsce zajęła Julita Pełechata z Kołobrzegu (również 8 okrążeń). Trzecia lokata przypadła Danucie Roganowskiej z Koszalinie (8 okrążeń).

W zawodach udział wzięło 93 biegaczy, którzy po biegu zostali nagrodzeni „ciężkimi” medalami. Po zawodach do uczestników dotarła wiadomość, że prawdopodobnie jest to ostatnia edycja Ekstremalnego biegu godzinnego. Mamy nadzieję, że jednak za rok odbędzie się czwarta edycji.

[Best_Wordpress_Gallery id=”82″ gal_title=”3. Extremalny Bieg Godzinny”]

[Best_Wordpress_Gallery id=”87″ gal_title=”3. Extremalny Bieg Godzinny: Rozdanie medali”]