Herkulesi rywalizowali w Koszalinie

IMG_0098W niedziele 13 sierpnia odbyła się kolejna edycja Biegu Herkulesa. W zawodach rywalizowali prawdziwi twardziele, bowiem do pokonania oprócz dystansu były różnego typu przeszkody.

Pierwsi na starcie stanęli najmłodsi. Dzieci do lat 8 rywalizowali na dystansie 400 metrów, nieco starci bo młodzież do lat 13 walczyła na dystansie 600 metrów.

Następnie na starcie stanęli najbardziej odważni, bo zawodnicy, którzy rywalizowali na dystansie 12 km (40 przeszkód terenowych). Najlepiej z trudem trasy poradził sobie Radosław Rodosz. Pozostałe miejsca na podium zajęli Piotr Szymański i Jan Miszczyk. Najszybszą kobietą okazała się Patrycja Ptak, która pokonała Annę Czerwińską i Justynę Szylkę.

W kolejnym biegu zawodnicy rywalizowali na dystansie 6 km (20 przeszkód terenowych). Zawody wygrał zdecydowanie Kamil Orzechowski, w klasyfikacji generalnej drugie miejsce przypadło Izabeli Frontczak. Podium uzupełnił Grzegorz Szymajda. Drugą kobietą na mecie była Blanka Lachonowicz, a trzecia lokata przypadła Katarzynie Kulczyk. Natomiast podium wśród mężczyzn uzupełnił Dawid Ciesielski.

Ostatnim biegiem dnia był bieg na dystansie 3 km, który wygrał Tomasz Sosnowski. Drugie miejsce wywalczył Dawid Szewczyk, a trzeci na mecie zameldował się Karol Matuszewski. Wśród kobiet triumfowała Justyna Barganska, przed Wiktorią Naczk i Sylwią Kijan.

Łącznie na stadionie Bałtyku rywalizowało 146 zawodników. Kolejna okazja do wspólnego biegania już we wtorek 15 sierpnia, gdy odbędzie się w Koszalinie bieg DecaRun.