AZS wreszcie zwycięski!

IMG_8011AZS Koszalin w czwartym swoim meczu w sezonie odniósł pierwszej ligowe zwycięstwo. Akademicy przed własną publicznością pokonali Trefla Sopot 82:72. Najskuteczniejszym graczem koszalinian był Diante Baldwin, który zanotował 20 punktów, 6 zbiórek i 5 asyst.

Akademicy bardzo szybko objęli prowadzenie 4:0. Następnie goście, dzięki trójką Browna i Mielczarka wyszli na prowadzenie. W kolejnych fragmentach pierwszej ćwiartki dominowali gospodarze, którzy po akcji Modestasa Kumpysa było już 16:8. Przewaga Koszalina po pierwszych dziesięciu minutach wynosiła jedenaście oczek.

W drugą odsłonę akademicy weszli z celnym rzutem z dystansu Qyntela Woodsa. Zespół z Sopotu starał się odrabiać straty, ale miał problemy ze skutecznością. Po 20 minutach rywalizacji zespół Dariusza Szczubiała prowadził 44:34.

Trefl Sopot miał jeszcze nadzieję na korzystny rezultat, po rzucie Browna przewaga Koszalina stopniała do ośmiu punktów. AZS odpowiedział w bardzo dobry sposób powiększając przewagę do 17 oczek. Przed ostatnią odsłoną AZS prowadził 61:44.

Akademicy w ostatniej kwarcie utrzymali wypracowaną przewagę i zasłużenie odnieśli pierwszej zwycięstwo w sezonie. AZS wygrał 82:72.

[Best_Wordpress_Gallery id=”123″ gal_title=”PLK 2017/2018: AZS Koszalin – Trefl Sopot”]