Derby dla Czarnych

161217_IMI_IMG_1093AZS Koszalin po zaciętym boju uległ w derbowym starciu z Czarnymi Słupsk 81:85. W drużynie akademików dobrze zaprezentował się Aleksandar Marelja, który rzucił 27 punktów. Dla środkowego AZS-u był to debiut przed koszalińską publicznością.

Pierwsze fragmenty rywalizacji były wyrównane. Następnie zarysowała się przewaga gospodarzy, którzy po rzucie za trzy Jakuba Dłoniaka wyszli na prowadzenie 15:10.. Końcówka pierwszej ćwiartki Czarni dogonili akademików na jeden punkt 21:20.

W drugiej kwarcie przebieg spotkania się nie zmienił nadal trwała wyrównana walka na całej długości parkietu. Niestety dla AZS-u gościom udało się wyjść na prowadzenie. Po pierwszej połowie było 46:41 dla Słupska.

Po zmianie stron drużyna z Koszalina nadal miała problem z dobrze dysponowanymi rywalami. Przewaga Czarnych szybko wzrosła do dziewięciu punktów. W końcówce tej odsłony AZS doprowadził do remisu 66:66, co zapowiadało emocji w decydującej kwarcie.

Ostatnie dziesięć minut było bardzo emocjonujące. AZS-owi udawało się obejmować prowadzenie, ale szybko Słupsk odrabiał stratu> W pewnym momencie słupszczanie prowadzili różnicą sześciu punktów. Spotkanie zakończyło się wygraną przyjezdnych 85:81. Czarnych do zwycięstwa poprowadził Piotre Stelmach, który zdobył 15 punktów.

[Best_Wordpress_Gallery id=”145″ gal_title=”PLK 2017/2018: AZS – Czarni – Alex”]

[Best_Wordpress_Gallery id=”146″ gal_title=”PLK 2017/2018: AZS – Czarni – Imiołek”]