AZS wygrywa zgodnie z planem

231217_IMI_IMG_1425Nie było sensacji w Koszalinie, AZS Koszalin pokonał zgodnie z przedmeczowymi przewidywaniami warszawską Legię. Akademicy wygrali ze stołecznym zespołem 84:76. Najlepszym graczem gospodarzy był Diante Baldwin z 24 punktami i 7 asystami. 25 punktów, 5 zbiórek i 4 asysty zanotował dla gości Anthony Beane.

Pierwsza kwarta była niezwykle wyrównania, wynik cały czas krążył wokół remisu. Trójka Aleksandra Leńczyka dała AZS-owi prowadzenie po 10 minutach 17:15.

Kolejne minuty należały do faworyzowanych graczy z Koszalina. Szybko przewaga AZS-u powiększyła się do dziewięciu punktów. Następnie Koszalin potrafił utrzymać wywalczoną przewagę. Po dwudziestu minutach rywalizacji koszalinianie prowadzili 44:33.

W trzecią ćwiartkę akademicy weszli ze spokojem. Podopieczni Dragana Nikolicia kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. Dopiero w ostatnich fragmentach tej kwarty legioniści zmniejszyli stratę do 56:48.

AZS w ostatniej kwarcie był bliski porażki. Legia dwukrotnie zdołała wyjść na prowadzenie. Jednak w drużynie znakomicie spisywał się Diante Baldwin i to jemu Koszalin zawdzięcza zwycięstwo 84:76.