Spójnia wyeliminowała koszalińską Gwardię z krajowego pucharu

IMG_9381Szczypiorniści Gwardii Koszalin odpadli z Pucharu Polski. W meczu przed własną publicznością koszalinianie przegrali ze Spójnią Gdynia 27:36. Gwardia na tle zespołu z superligi zagrała dobry mecz i nie ma się czego wstydzić.

Pierwsze akcje spotkania dawały nadzieję koszalińskiej publiczności na sprawienie niespodziankę. Już w 2 minucie gospodarze prowadzili 2:0. Zespół Piotra Stasiuka utrzymywał prowadzenie do 8 minuty. Następnie Adam Lisiewicz doprowadził do wyrównania 4:4, goście w kilka chwil prowadzili już trzy bramki przewagi.

Gwardia jeszcze przed upływem 20 minuty dwukrotnie zbliżyła się na jedno trafienie. Niestety Spójnia nie dała się dogonić, a nawet wyśróbowała sobie pięć bramek zaliczki przed drugą połową. Do przerwy goście prowadzili 19:14.

W drugiej połowie Gwardię było stać jedynie na zmniejszanie strat do pięciu trafień. Na więcej nie pozwoliła dobrze dyspnowana drużyna z superligi. Goście w końcówce powiększyli przewagę, która ostatecznie wyniosła 9 trafień.

Najskuteczniejszy w zespole koszalińskim Jakutowicz zdobył 7 trafień, zaś w Spójni tyle samo bramek zdobył Lisiewicz. Gwardia pożegnała się z rozgrywkami, zaś Spójnia w kolejnej rundzie podejmie Orlen Wisłę Płock.

[Best_Wordpress_Gallery id=”174″ gal_title=”Puchar Polski: Gwardia Koszalin – Spójnia Gdynia fot. Alex”]