Końcówka dla AZS-u. Dwa punkty zostają w Koszalinie!

100218_IMI_IMG_6010AZS odniósł zwycięstwo w meczu przed własną publicznością. Po zaciętym boju koszalinianie pokonali 82:80 PGE Turów Zgorzelec. Najskuteczniejszym graczem gospodarzy był Diante Baldwin zdobywca 24 punktów. W drużynie z Turowa wyróżnił się Rod Camphor, który uzbierał 20 punktów.

Spotkanie rozpoczęło się od spodziewanego prowadzenia Turowa 5:2. Następnie inicjatywę przejmowali gospodarze. W 6 minucie gry AZS posiadał już siedem punktów przewagi 14:7. Koszalinianie zdołali utrzymać prowadzenie do końca pierwszej kwarty, która zakończyła się wynikiem 20:11.

Druga połowa rozpoczęła się lepiej dla akademików, którzy w 15 minucie rywalizacji posiadali już osiemnaście punktów przewagi – 35:17! W końcówce drugiej ćwiartki Turów zmniejszył straty do trzynastu punktów. Po 20 minutach rywalizacji AZS prowadził 46:33.

Po zmianie stron goście zmniejszali dystans do akademików. W 27 minucie rywalizacji AZS posiadał zaledwie dwa punkty przewagi 57:55. W końcówce koszalinianie powiększyli przewagę do czterech punktów. Przed ostatnią kwartą było 65:61 dla AZS-u.

Ostatnia kwarta rozpoczęła się szczęśliwie dla gospodarzy, którzy szybko powiększyli przewagę do ośmiu punktów. Gracze ze Zgorzelca nie zamierzali rezygnować z walki o zwycięstwo. Dwie minuty przed końcową syreną objęli jednopunktowe prowadzenie. Ostatnie słowo należało do gospodarzy. którzy dzięki dobrej końcówce wygrali ostatecznie 82:80.