Szczypiorniści wygrywają w Grudziądzu!

IMG_0282Szczypiorniści Gwardii Koszalin odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach drugiej ligi. Podopieczni Piotra Stasiuka, tym razem na wyjeździe pokonali MKS Grudziądz 27:25.

Spotkanie od samego początku było wyrównane. Pierwsi na dwa trafienia odskoczyli gospodarze w 15 minucie, po dwóch bramkach z rzędu Mateusza Orłowskiego było 9:7. Koszalinianie odpowiedzieli w najlepszy sposób. Gwardia w kilka chwil doprowadziła do remisu, a następnie wyszła na dwubramkowe prowadzenie 11:9.

Zespół z Pomorza Środkowego utrzymał wywalczone prowadzenie do końca pierwszej połowy. Do przerwy Gwardia prowadziła 14:12.

Druga połowa rozpoczęa soę doskonale dla koszalinian, którzy po trafieniach Bartosza Tołłoczko i Patryka Kicińskiego prowadzili 16:12. Goście w kolejnych fragmentach spotkania utrzymywali wywalczone prowadzenie. MKS Grudziądz starał się odrabiać straty, ale dobrze dysponowana obrona koszalińska nie pozwolała na zbyt wiele. W 50 minucie, po golu Patryka Kicińskiego było 24:20 dla Gwardii.

Gospodarze w końcówce zdołali zmniejszyć rozmiary porażki. Podopieczni Piotra Stasiuka odnieśli zwycięstwo 27:25.