Gwardia pokonuje płocką Orlen Wisłę II !

22

Szczypiorniści Gwardii Koszalin po emocjonującym pojedynku pokonali Orlen Wisłę II Płock 31:29 i nadal liczą się w walce o utrzymanie w pierwszej lidze. Najskuteczniejsi w barwach Gwardii byli Łukasz Czerwiński i Patryk Kiciński – obaj rzucili po 8 bramek.

Pierwsze fragmenty rywalizacji zapowiadały wielkie emocje. Po ośmiu minutach koszalinianie zremisowali z drużyną z Płocka 5:5. Następnie goście odskoczyli na trzy trafienia. Gwardia dość szybko zdołała zbliżyć się na jedno trafienie. W drugim kwadransie rywalizacji żaden z zespołów nie zdołał wypracować sobie większe przewagi. Po pierwszej połowie Orlen Wisła II Płock prowadziła 18:17.

Po zmianie stron przebieg wydarzeń na parkiecie nie uległ zmianie. W 33 minucie bramka Pawła Dzierżawskiego rozpoczęła serię czterech bramek z rzędu dla gospodarzy, po której zespół Piotra Stasiuka prowadził 23:21. Dziewięć minut przed końcem rywalizacji Koszalin prowadził 27:23. Do samego końca Wisła starała się odrobić straty, ale dobrze dysponowani gospodarze nie pozwolili wyrwać sobie wygranej. Ostatecznie Gwardia wygrała 31:29.